Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolędy i Jasełka

CZAS KOLĘDOWANIA I JASEŁEK 

Bardzo starą tradycją jest organizowanie w kościołach w okresie Świąt Bożego Narodzenia jasełek.

Tradycyjnie również w naszej parafii zostały wystawione jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Przybysławicach. Występ został przygotowany przez katechetkę Katarzynę Sałecką, zaś oprawa muzyczna przez Magdalenę Klimczak, nauczycielkę muzyki.

           Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, w specjalnie na tę okazję przygotowanych kostiumach, przedstawili historię Bożego Narodzenia. Talenty aktorskie uczniów były przeogromne, wszystkie role zostały zaprezentowane z największym wdziękiem, zaś młodzi aktorzy mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności aktorskich, wokalnych i muzycznych..

Odegrane fragmenty misterium Bożonarodzeniowego w miejscu tak dostojnym jak kościół, sprawiły, że licha stajenka wywołała uczucia szczególnego zakłopotania, lecz przy tym sprawiła, że boskie dzieciątko stało się jeszcze bardziej człowiekiem.

Klimatyczne sceny, dobrze znane melodie kolęd i pastorałek napełniły wszystkich zebranych radością, serdecznością, życzliwością, miłością, ludzką solidarnością. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Po występie ks. kan. Marian Szuba, w krótkim komentarzu wyraził swój zachwyt i uznanie dla małych aktorów z naszej szkoły za tak piękny występ, za ich miłość i szacunek do Maryi i Jezusa jaki wyraziły dzieci przedstawiając poszczególne scenki w przedstawieniu.

Trwając w dalszym ciągu w klimacie Świąt Bożego Narodzenia w parafii, odbyły się spotkania opłatkowe, w niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 dla grup parafialnych i ministrantów, oraz 14 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00 dla Rady Parafialnej.

Zgodnie z tradycją każde spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, czytania Pisma Świętego z fragmentem o Narodzeniu Jezusa Chrystusa. Następnie uczestnicy złożyli sobie życzenia płynące z głębi serca. Nie zabrakło także poczęstunku oraz wspólnego śpiewu kolęd. Cieszymy się z obecności każdej osoby, również tych nieobecnych a działających w poszczególnych grupach. Budowanie parafialnej wspólnoty zaczyna się bowiem już od najniższego szczebla a więc w każdym domu. Udział w poszczególnych grupach to modlitwa, poznawanie Boga, kształtowanie charakteru, rozwijanie w sobie ducha ale także integracja, zabawa i poczucie wspólnoty.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Kolędy i Jasełka
Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Kolędy i Jasełka
Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Kolędy i Jasełka