Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

XV  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.
  2. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.
  3. Ponieważ w czwartek 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam! Ofiary będą przeznaczone na NIVE Polska. Możliwość nabycia breloczków, różańców do samochodu, naklejek ze św. Krzysztofem.
  4. Jest nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Mały gość na lipiec. Zapraszam, więc wszystkich do skorzystania z prasy katolickiej.
  5. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół: Bezimienna – 50 zł, Bezimienna z Przybysławic – 100 zł, Bezimienna z Zagród – 50 zł.
  6. Na dzisiejszą niedzielę do sprzątnięcia Kościoła były wyznaczone rodziny Państwa Młodych. Bóg zapłać za sprzątnięcie i ubranie Kościoła. Na przyszłą sobotę zapraszam rodziny z Przybysławic od Sidorów do Kusiów, oraz od Wiśniewskich do Mrozów i Serewów .
  7. 3 sierpnia w sobotę z Lubelskiej archikatedry wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która trwać będzie od 3 do 14 sierpnia. To wydarzenie, które od 46 lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą. W drodze na Jasną Górę, przyświecać nam będzie hasło: ”Pokój i dobro”. Partnerem pielgrzymki będzie Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, który przeżywa jubileusz 300-lecia przybycia Zakonników do Lublina. Tegoroczne rekolekcje w drodze będą także czasem modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakonów. Zapisy w parafiach trwają do 26 lipca. Od 27 lipca Zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą. Dla tych, którzy nie mogą wybrać się na całą pielgrzymkę utrzymany został wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce to 85 zł . Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”.
  1. Każda parafia naszej Archidiecezji prowadzi czuwanie u Matki Bożej Płaczącej w Lublinie. Dla naszej parafii zarezerwowany jest termin 3 sierpnia od 18,00 zwiedzanie zakrystii akustycznej, podziemi gdzie spoczywają Biskupi Lubelscy. Następnie Msza św. o godz. 19,00 i czuwanie przed obrazem Matki Bożej Plączącej zakończone Apelem o godz. 21,00. Chciałbym zaprosić wszystkich chętnych parafian. Jest możliwość pojechania autokarem lub własnymi samochodami, gdzie parking przed Katedrą jest w tym czasie bezpłatny. Zapisy na autokar w zakrystii.
  2. Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.