Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

IV  NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
  2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Odpust w Garbowie I.
  3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  5. Jest nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Zapraszam, więc wszystkich do skorzystania z prasy katolickiej.
  6. Bóg zapłać za ofiary na Kościół; Bezimienna – 100 zł,
  7. Na dzisiejszą niedziele do sprzątania Kościoła były wyznaczone rodziny z Zagród ul. Jana Pawła II 3, ul. Spokojna 2. Na zaproszenie odpowiedziały rodziny: Dobrzyńskich, Podlasiów, Sijków, Miazków, Ligodów, Wójtowiczów, Frydrychów z całego serca Bóg zapłać za sprzątnięcie Kościoła i ofiarę 130 zł. Na sobotę zapraszam rodziny dzieci rocznicowych klas czwartych.
  8. Na wtorek i piątek na godz. 16,00 chciałbym zaprosić dzieci idące do pierwszej Komunii świętej.
  9. W przyszłą niedzielę dzieci klas IV, na Mszy św. o 11,30 będą przeżywali swoją rocznicę pierwszej Komunii świętej. Wszystkim dzieciom śle przepiękne życzenia, aby Chrystus błogosławił im w dalszej drodze ich życia i był ciągłą gwiazdą do której będą ciągle dążyć w swoim życiu. Spotkanie organizacyjne w najbliższą środę 24 kwietnia o godz. 16,00 zapraszam wszystkich zainteresowanych, spowiedź w sobotę o godz. 9,00.
  10. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
  11. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. (Szczegóły są dostępne na plakacie i na stronie internetowej szkoły). Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Oprócz solidnego przygotowania do matury zapewnia dobrą atmosferę oraz troskę o wychowanie w poszanowaniu wartości zgodnych z wiarą katolicką.