W parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie-Cukrowni odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 27 dzieci. Był to wyjątkowy i podniosły dzień, pełen radości, oraz duchowych przeżyć dla dzieci, ich rodzin i całej wspólnoty parafialnej.
Po uroczystości, we wtorek dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w dziękczynnej pielgrzymce. Odwiedziły Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz Bazylikę św. Jana Pawła II, gdzie wspólnie modliły się i dziękowały za dar przyjęcia Jezusa do swoich serc.
Następnie dzieci udały się do Krakowa, gdzie czekało na nie wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Odwiedziły Smoczą Jamę, poznając legendę o Smoku Wawelskim. Kolejnym punktem wycieczki była Katedra Wawelska, gdzie dzieci zobaczyły podziemia oraz słynny Dzwon Zygmunta. W dalszej części dnia zwiedziły Kościół Mariacki, zachwycając się jego pięknem i historią. Na zakończenie spacerowały po Starym Mieście w Krakowie, podziwiając zabytkową architekturę i wyjątkową atmosferę tego miejsca.
