Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Idziemy do Matki 2023

Tysiące ludzi 2 i 3 września spotyka się w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Wiedzą, dlaczego tu przybywają, bo łaski otrzymywane w tym miejscu są szczególnie liczne.

Cuda i łaski z jakich słynie Matka Boża Kębelska przyciągają do jej sanktuarium w Wąwolnicy przez cały rok. Jednak główne uroczystości, jakie odbywają się w pierwszą niedzielę września to wyjątkowe spotkanie dzieci, które przychodzą do swojej najlepszej Matki.

W uroczyste obchody 45 rocznicy koronacji Figury Matki Bożej Kębelskiej włączyło się wielu parafian. Wielu udało się na uroczystą wieczorną Mszę św. do Kębła. Kolejni pielgrzymowali pieszo wychodząc w sobotę 2 września, z kościoła w Garbowie – Cukrowni o godz. 10.00, przy pięknej pogodzie, z uśmiechem na twarzy i intencją w sercu, przy akompaniamencie gitar, by po przejściu kilkudziesięciu kilometrów stanąć na wąwolnickich błoniach – miejscu celebry. Wędrowanie, jak to na pielgrzymkę przystało, upłynęło na modlitwie, śpiewie, rozmowach z bratem i siostrą.

Pielgrzymka z parafii Macierzyństwa NMP z Garbowa - Cukrowni 2023 do Wąwolnicy Pielgrzymka z parafii Macierzyństwa NMP z Garbowa - Cukrowni 2023 do Wąwolnicy Pielgrzymka z parafii Macierzyństwa NMP z Garbowa - Cukrowni 2023 do Wąwolnicy

Tym razem grupa 248 osób, wraz z Ks. Proboszczem, podjęła trud pieszej pielgrzymki. Jeszcze inni dotarli samochodami, aby włączyć się w przeżywanie głównej rocznicowej Mszy św.

Kulminacyjnym punktem świętowania była suma odpustowa, której przewodniczył  bp Stanisław Dowlaszewicz z Boliwii z diecezji Santa Cruz, zwracając się do wiernych przypomniał, że sanktuaria Maryjne są rozsiane po całym świecie. Przywołał też słowa Jana Pawła II, który mówił, że sanktuaria ku czci Matki Bożej są jak kamienie, które mają znaczyć szlak wędrówki ziemskiej, które utwierdzają że idziemy dobrą drogą. Każdy kontynent ma takie miejsca.

Przypomniał, że u Maryi zawsze czujemy się jak w domu.

Z naszej parafii uczestniczyła delegacja mieszkańców Zagród wraz z wieńcem dożynkowym.

Pielgrzymka z parafii Macierzyństwa NMP z Garbowa - Cukrowni 2023 do Wąwolnicy

 

 

Pielgrzymka do Wąwolnicy z Parafii Garbów - Cukrownia 2023Pielgrzymka do Wąwolnicy z Parafii Garbów - Cukrownia 2023Pielgrzymka do Wąwolnicy z Parafii Garbów - Cukrownia 2023Pielgrzymka z parafii Macierzyństwa NMP z Garbowa - Cukrowni 2023 do Wąwolnicy