Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wniebowzięcie NMP. 2022

Dożynki Parafialne Garbów - Cukrownia 2022 Dożynki Parafialne Garbów - Cukrownia 2022W dniu 15 sierpnia Kościół świętuje zakończenie Jej życia uwieńczonego niebem. Matka Boża bowiem, jako pierwsza z ludzi, uczestniczy już w pełni zbawienia, przygotowanego dla nas wszystkich. Wniebowzięcie wskazuje ludzkości jej powołanie i drogę do chwały w niebie.

Pachnące zioła, piękne kwiaty, dojrzałe kłosy zbóż i dorodne owoce symbolizują duchową pełnię Maryi, jako „najdorodniejszego ziemskiego owocu”. Wszystkie one, podobnie jak Maryja, mają swój czas wzrostu i czas dojrzewania.

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny tradycyjnie o godzinie 11.30 odbyła się Eucharystia z błogosławieństwem ziół, kwiatów oraz wieńców dożynkowych wykonanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Zagród i Przybysławic. Modliliśmy się o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Najświętszej Maryi Panny i obfite plony dla wszystkich rolników z naszej parafii i ich rodzin.

Wianki i bukiety to pierwsze znaki wdzięczności za tegoroczne zbiory. Są również symbolem pięknego, dobrego życia, które chcemy ofiarować Panu Bogu. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu.

Modlimy się również z dziękczynieniem za trud rolników i ich codzienną pracę z której owoców korzystamy.

Kościół katolicki przy okazji tego święta podkreśla, że Matka Boża jest pierwszą, która przeszła drogę do świętości

Przed wystawionym Najświętszym Sakramencie modliliśmy się Litanią, po czym wspólnie wyruszyliśmy procesją eucharystyczną wokół kościoła. Uwielbienie Boga za wszystko co nam czyni w osobie Maryi rozlegało się śpiewem Te Deum laudamus.

Gospodyni parafialnych dożynek Małgorzata Leszek, ofiarowała świeży bochen chleba, którym, po Mszy św. zostali poczęstowani uczestnicy uroczystości.

Dożynki Parafialne Garbów - Cukrownia 2022Dożynki Parafialne Garbów - Cukrownia 2022Dożynki Parafialne Garbów - Cukrownia 2022Dożynki Parafialne Garbów - Cukrownia 2022Dożynki Parafialne Garbów - Cukrownia 2022