Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dzień Komunii świętej 2022

Komunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022r. Komunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022r Komunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022r Komunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022r Komunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022r Komunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022r

Eucharystia wraz z komunią św. jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. 1 maja 2022 roku w parafii pw. Macierzyństwa NMP w Garbowie-Cukrowni odbyła się uroczystość I Komunii św., w tym dniu sakrament Komunii świętej przyjęło 33 dzieci.

          Zanim dzieci po raz pierwszy przyjęły do swego serca Pana Jezusa, uczestniczyły w licznych katechezach oraz celebracjach, prowadzonych przez ks. kan. Mariana Szubę, które miały pomóc w zrozumieniu tego, jak wielki dar otrzymują tego dnia. Przygotowanie odbywało się również poza zajęciami szkolnymi – w kościele. Podczas comiesięcznych spotkań ksiądz dokonywał poświęcenia różańców, medalików, książeczek do nabożeństwa, a dzieci przyswajały treści liturgiczne, modlitwy, gesty, pieśni.

Dzień przed Pierwszą Komunią świętą odbyła się spowiedź dla dzieci i ich rodzin. Wtedy po raz pierwszy w akcie sakramentalnym dzieci doświadczyły Bożego Miłosierdzia i przebaczenia. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.30. Zgromadzone na placu kościelnym dzieci wraz z rodzicami powitał ks. kan. Marian Szuba, pokropił wodą chrzcielną przypominającą Chrzest św., a następnie uroczyście wprowadził do wspaniale przygotowanej świątyni, udekorowanej kwiatami i wypełnionej po brzegi wiernymi, przed Ołtarz Boży. W ceremonii pierwszokomunijnej ważnym akcentem była prośba rodziców o udzielenie tego sakramentu skierowana do proboszcza.Komunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022rKomunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022r

          Sakramentu Pierwszej Komunii świętej udzielił ks. kan. Marian Szuba, natomiast Słowo Boże skierował do licznie zgromadzonych w świątyni wiernych Tomasz Kula – doktorant KUL. Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w kazanie, by chwilę później dostojnie kroczyć wraz z rodzicami w orszaku z darami ołtarza. Jednym z nich była zakupiona kosiarka do koszenia trawy.Komunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022rKomunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022r

Dzieci starały się pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyć w całej Eucharystii. Moment, w którym przyjmowały pierwszy raz Komunię świętą – poważne, skupione, był niezwykle wzruszający, a jednocześnie radosny. W tym wyjątkowym dniu czynny udział we Mszy św. brały nie tylko dzieci, ale również  ich rodzice.

Po zakończonej uroczystości dzieci otrzymały bochenek chleba, który zabrały do swoich rodzin by przypominał im o tym, że maja być dobrzy jak chleb i pamiętały o tym szczególnym dniu.

Nad przygotowaniem dzieci do tej ważnej chwili w ich życiu czuwali tez rodzice, którzy pomagali dzieciom opanować prawdy wiary. Za to wszystko dzieci dziękowały kapłanom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim uczestnikom tej uroczystości modlitwą i kwiatami.

Pierwszy tydzień po uroczystościach komunijnych był tzw. Białym tygodniem, w czasie którego dzieci czynnie uczestniczyły w Eucharystii.

 Komunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022r

Komunia święta w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2022r