Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas wdzięczności

Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2020 Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2020 15 sierpnia – najradośniejsze święto Matki Boże, radość z Jej wielkiej chwały w niebie. To najstarsze święto maryjne w Kościele. Papież Pius XII ogłosił dogmat o Wniebowzięciu NMP w 1950 roku. W ten sposób została ukoronowana wielowiekowa tradycja Kościoła i żywa do dziś wiara, że Maryja jest naszą Pośredniczką, Opiekunką, Pocieszycielką, Nadzieją i Królową. Za owoce ziemi i pracy polskiego rolnika, sadownika dziękowaliśmy Bogu i Wniebowziętej podczas Mszy św. o godz. 11.30. Mszę św. dziękczynną odprawił i okolicznościową homilię wygłosił ks. kan. Marian Szuba.

Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2020 Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2020 Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2020Wdzięczni Maryi za opiekę przynieśliśmy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składali u Jej stóp wieńce dożynkowe, niesione przez Koła Gospodyń Wiejskich z Zagród i Przybysławic. Kapłan je błogosławił, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Pobłogosławione wiązanki zanieśliśmy do domu, aby umieszczone przy wizerunku Maryi ciągle przypominały nam o wielkich rzeczach, jakie Pan Bóg czyni dla nas.

          Tegoroczne święto Wniebowzięcia miało szczególny charakter, ponieważ w całej Polsce świętowano 100 lecie zwycięskiej Bitwy Warszawskiej nad bolszewizmem. Podczas liturgii, dziękując za wielką Wiktorię sprzed lat, prosiliśmy Pana Boga o opiekę nad nasza Ojczyzną.

          Sumę zakończyliśmy odświętną procesją, która była świadectwem naszej wiary.

Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2020 Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2020 Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2020 Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2020