Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas Miłości i Eucharystii

Uroczystość Bożego Ciała w Garbowie - Cukrowni 2020r. Boże Ciało to przede wszystkim publiczne wyznanie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, który wychodzi na ulice do ludzi i jest obecny nie tylko w kościele. Jest to również błogosławieństwo dla wszystkich przejawów życia codziennego. Obchody uroczystości wiążą się więc z nabożeństwem i procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii.

To uroczystość w której przeżywamy w sposób skondensowany całą Tajemnicę Zbawienia: wydanie się Jezusa Chrystusa Syna Bożego w ludzkim ciele za nas i Jego stałe oddawanie się Siebie w Chlebie Eucharystycznym, byśmy mieli życie. Dzisiaj, w szczególny sposób oddajemy cześć, tej przedziwnej Obecności Boga wśród nas.

Gdy Chrystus zaprasza nas na swoją ucztę, na Eucharystię, chce zrealizować wszystkie cele spotkania – chce z nami rozmawiać, chce nas karmić, chce, byśmy odpoczęli przy Nim i pragnie byśmy zapomnieli o trudach codziennego życia. Chce, abyśmy zostawili za sobą to wszystko, co Nim nie jest.

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w naszej parafii, dzieci z klasy czwartej uczestniczyły w rocznicowej Eucharystii. Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły tym dzieciom przed rokiem. Pierwszy sakrament pokuty i pierwsze przyjęcie Komunii świętej i radość – to przeżycia towarzyszące tamtemu wydarzeniu. Okolicznościową homiliię wygłosił ks. dr Michał Jędrzejski. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament., po raz kolejny odczytywali prawdę, że  Jezus żyje i jest obecny w Eucharystii.

Po Mszy św. o godzinie 10.30 wyruszyliśmy w procesji, która co roku wyraża naszą radość z tego, że Jezus daje nam Swoje Ciało i Krew. Przy każdym ołtarzu zostały odśpiewane Ewangelie, tematycznie związane z ustanowieniem Eucharystii. Na zakończenie procesji odśpiewano hymn Te Deum Laudamus, a ks. Michał udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Uroczystość Bożego Ciała w Garbowie - Cukrowni 2020r. Uroczystość Bożego Ciała w Garbowie - Cukrowni 2020r. Ósmego dnia od uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jeszcze raz przeszliśmy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy, tym razem wokół Kościoła, kończąc oktawę Bożego Ciała i oddając cześć Jezusowi obecnemu w Eucharystii. Tak jak szliśmy za Nim w procesji, tak mamy kroczyć wraz z Nim przez codzienne życie – oto przesłanie, które powinniśmy przyjąć kończąc obchody oktawy.

Na zakończenie Eucharystii ks. Michał poświęcił przyniesione przez wiernych wianki z kwiatów i ziół, które są symbolem pracy.

Uroczystość Bożego Ciała w Garbowie - Cukrowni 2020r.

Uroczystość Bożego Ciała w Garbowie - Cukrowni 2020r. Uroczystość Bożego Ciała w Garbowie - Cukrowni 2020r. Uroczystość Bożego Ciała w Garbowie - Cukrowni 2020r.

Wiankowy Czwartek w Parafii Garbów - Cukrownia 2020 Wiankowy Czwartek w Parafii Garbów - Cukrownia 2020 Wiankowy Czwartek w Parafii Garbów - Cukrownia 2020 Wiankowy Czwartek w Parafii Garbów - Cukrownia 2020 Wiankowy Czwartek w Parafii Garbów - Cukrownia 2020

Boże Ciało w parafii Macierzyństwa NMP w Garbowie - Cukrowni 2020