Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nowy ołtarz na cmentarzu

Budowa nowego ołtarza na cmentarzu w Garbowie - Cukrowni 07.06.2020. Budowa nowego ołtarza na cmentarzu w Garbowie - Cukrowni 07.06.2020.

Budowa nowego ołtarza na cmentarzu w Garbowie - Cukrowni 07.06.2020. Budowa nowego ołtarza na cmentarzu w Garbowie - Cukrowni 07.06.2020. Budowa nowego ołtarza na cmentarzu w Garbowie - Cukrowni 07.06.2020. Poswięcenie ołtarza na cmentarzu Grbów - Cukrownia 2020Tegoroczne plany inwestycyjne naszej parafii skupiły się w głównej mierze na pracach budowlanych na cmentarzu. Oprócz prac związanych z budową ołtarza, położeniem kostki brukowej zostało wykonane zadaszenie oraz wyposażenie  go w stosowną instalację elektryczną i przyłączenie jej do sieci energetycznej, a także montaż nagłośnienia. Budowla ma także oświetlenie solarne, dzięki któremu widoczna jest po zmroku.

 Stały ołtarz będzie służył do celebrowania Eucharystii oraz innych nabożeństw i modlitw z intencji zmarłych.

Od momentu powstania cmentarza parafialnego tradycją naszej parafii stało się odprawianie Mszy św. na cmentarzu w pierwszą niedzielę miesiąca czerwca.

W tym roku w promieniach wiosennego słońca Msza św. miała miejsce przy nowo wybudowanym ołtarzu.

Mszy św. o godz. 16.00 przewodniczył ks. Jarosław Popławski – profesor nadzwyczajny KUL Jana Pawła II. Wygłosił również okolicznościową homilię dla licznie przybyłych wiernych a także dokonał poświęcenia ołtarza wraz z zadaszeniem.

 Ołtarz został zbudowany dzięki ofiarności parafian, sponsorów i osób spoza parafii.

Wiele osób również poświęciło swój czas i pracę dla powstającej inwestycji.

Poswięcenie ołtarza na cmentarzu Grbów - Cukrownia 2020 Poswięcenie ołtarza na cmentarzu Grbów - Cukrownia 2020 Poswięcenie ołtarza na cmentarzu Grbów - Cukrownia 2020 Poswięcenie ołtarza na cmentarzu Grbów - Cukrownia 2020 Poswięcenie ołtarza na cmentarzu Grbów - Cukrownia 2020 Poswięcenie ołtarza na cmentarzu Grbów - Cukrownia 2020