Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Boże Narodzenie 2019

Po czterech tygodniach Adwentu nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna je uroczysta wigilia, do której zasiadają członkowie rodziny i zaproszeni goście.

Kiedy wybiła godz. 24.00 rozpoczęła się Pasterka. Z zakrystii wyruszyła uroczysta procesja pod przewodem, a mury świątyni wypełnił śpiew kolędy zainicjowanej przez chór parafialny. Kiedy procesja dotarła do przygotowanej uprzednio bożonarodzeniowej szopki, przewodniczący liturgii umieścił Dzieciątko w żłóbku, a następnie wszyscy podążyli do ołtarza, gdzie rozpoczęła się Msza św.

Wierni zgromadzili się wokół żłóbka, by przypomnieć sobie, co tak naprawdę jest ważne w życiu każdego człowieka. Miłość do Boga, wiara i nadzieja na lepsze życie powinny pomagać nam w niesieniu swoich krzyży każdego dnia.

Jedną z form przypomnienia najważniejszego wydarzenia w historii ludzkości są jasełka, które odbyły się w naszej parafii 6 stycznia 2020 roku, po Mszy św. o godz. 11.30, jako kontynuacja pięknej tradycji przedstawień bożonarodzeniowych.

Zgromadzeni na nowo mogli przeżyć historię narodzin Jezusa. Scenki życia nowo narodzonego Dzieciątka przeplatane były scenkami odwiecznej walki dobra ze złem, które mają miejsce w otaczającym świecie. W pięknie udekorowanej świątyni, wśród blasku świec i choinek, mali aktorzy z naszej szkoły wraz z rodzicami pragnęli odtworzyć wydarzenie sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została nam przybliżona m.in. przez małych i dużych Aniołów, skromnych pastuszków, mędrców ze Wschodu, Maryję i Józefa. Wraz z trzema królami złożyliśmy pokłon Świętej Rodzinie. Mieliśmy też okazję wysłuchania pięknych kolęd, którym podkładu muzycznego użyczył ks. dr Michał Jędrzejski, pięknie grając na skrzypcach.

Widzowie z wielkim zainteresowaniem oglądali jasełka bardzo wymowne w swojej treści i zapewne przekazane orędzie bożonarodzeniowe pozostanie w ich sercach i pamięci. Kapela Gwiozdy z Zagród

Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian gorąco oklaskujących młodych wykonawców. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił w słowach uznania i podziękowania ks. Marian Szuba nagradzając młodych wykonawców słodkim upominkiem.

          Radosny czas okresu Narodzenia Pańskiego obfituje również w wiele spotkań opłatkowych. Tak też było w naszej parafii. Te coroczne spotkania są formą wdzięczności parafii wobec tych, którzy na co dzień czynnie angażują się w posługę naszej parafii. Kapela Gwiozdy z ZagródNa to spotkanie zostały zaproszone wszystkie kółka różańcowe, chór parafialny, ministranci i lektorzy, rada parafialna, oraz wszyscy, którzy chcą czynnie uczestniczyć w życiu parafii. Rozpoczęło się wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. Marian Szuba. Ks. proboszcz podziękował wszystkim za zaangażowanie i bezinteresowną pracę dla dobra wspólnoty parafialnej oraz złożył wszystkim życzenia. Potem zebrani łamali się opłatkiem. Skoro czas Bożego Narodzenia, to nie mogło zabraknąć kolęd.

Czas świąt Bożego Narodzenia, to czas budowaniu rodzinnej wspólnoty. Wszystkie powyższe spotkania przypominają, że jesteśmy jedną rodziną, Kościołem, gdzie mimo naszych niedoskonałości ciągle się doskonalimy, a w tym doskonaleniu pomaga nam wspólnota, w której żyje, działa i błogosławi Jezus, który przychodzi na świat w rodzinie, by rodzinę ludzką prowadzić do zbawienia.   Kapela Gwiozdy z Zagród Jasełka Rrodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży z Parafii Garbów - Cukrownia 2019 Jasełka Rrodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży z Parafii Garbów - Cukrownia 2019 Jasełka Rrodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży z Parafii Garbów - Cukrownia 2019 Jasełka Rrodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży z Parafii Garbów - Cukrownia 2019 Jasełka Rrodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży z Parafii Garbów - Cukrownia 2019 Jasełka Rrodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży z Parafii Garbów - Cukrownia 2019 Jasełka Rrodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży z Parafii Garbów - Cukrownia 2019