Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dzień smutku i radości 2019

Wszystkich Świętych na cmentarzu w Garbowie - Cukrowni 2019

I życiu więc

i w śmierci

należymy do Pana”

Rz 14,8bWszystkich Świętych na cmentarzu w Garbowie - Cukrowni 2019

 W pierwszych dniach listopada w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Pamięć ta jest wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Największym i najpiękniejszym darem  dla zmarłych jest  dar naszej modlitwy i ofiary Mszy św.

Jak co roku 1 listopada na cmentarzu parafialnym o godz. 10.00 była sprawowana Msza święta w intencji wszystkich spoczywających w tym miejscu, połączona z modlitwą wypominkową.

Obecnie na cmentarzu parafialnym spoczywa   135 osób.

Święto zmarłych to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Uroczystość Wszystkich Świętych to bardzo radosne święto, gdzie Kościół wspomina wszystkich bez wyjątku świętych, tych znanych i tych nieznanych. Ta uroczystość nie jest „świętem zmarłych”, jak często słyszy się w powszechnym języku, ale przypomnieniem, że każdy z nas powołany jest do świętości.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół obchodzi 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazwany Dniem Zadusznym lub inaczej „zaduszkami”.

W tym dniu sprawowana była ofiara Mszy świętej o godz. 16.00, a następnie modlitwa wypominkową połączona z różańcem w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, ze względu na pogodę, w kościele parafialnym.