Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas na pojednanie 2019

Rekolekcje Adwentowe w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2019

Rekolekcje Adwentowe w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2019Rekolekcje Adwentowe w parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia 2019Rok liturgiczny zatoczył krąg i znowu mamy Adwent. Później Boże Narodzenie. Wszystko po to, abyśmy przypomnieli sobie, że Bóg jest z nami i że przyjdzie dzień powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na ziemię.

W tym czasie oczekiwania otrzymujemy kolejną szansę, aby bardziej otworzyć Panu Bogu drzwi naszego serca.

Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna kolejny trzyletni cykl pracy duszpasterskiej pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Tematykę Programu Duszpasterskiego 2019/2020, czyli pierwszego cyklu, który zaczniemy realizować, wyznaczają słowa aklamacji po przeistoczeniu: „Wielka tajemnica wiary”.

W Adwencie przygotowujemy się do przyjęcia Syna Bożego przychodzącego w historii poprzez przeżywanie w tym czasie rekolekcji ze słowem Bożym, które w dniach 13-15.12.2019 roku w naszej parafii głosił o. Eric Kossi Hounake ze Zgromadzenia Misjonarzy Słowa Bożego (werbistów), wikariusz warszawskiej parafii św. Jadwigi, który pochodzi z Togo.

Rekolekcjonista przyjechał do Polski nie z powodu braku księży w naszym kraju, lecz -zgodnie z ideą założyciela werbistów, św. Arnolda Janssena – udał się tam, gdzie posyła go Kościół.

W Adwencie zaproszeni jesteśmy również do udziału w Mszach świętych roratnich.

Tradycyjnie już podczas rekolekcji parafianie organizują akcję charytatywną „Twój dar dla Hospicjum”. Jest to kiermasz ciast i ozdób bożonarodzeniowych, mający na celu zbiórkę środków finansowych na pomoc nieuleczalnie chorym pacjentom Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Również od kilku lat w parafii kontynuowana jest zbiorka nakrętek z przeznaczeniem dla podopiecznych lubelskiego Hospicjum, na następny obfity transport. Do tej pory ze zbiórki w parafii ufundowane zostały dwa wózki inwalidzkie.

Akcje charytatywne i społeczne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować.

Dr. Eryk Werbista Aukcja stoików dla Małego Księcia w Lublinie w Parafii Macierzyństwa NMP. Aukcja stoików dla Małego Księcia w Lublinie w Parafii Macierzyństwa NMP