Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Boże Ciało 2019

Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019

Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019„On się nam daje cały, z nami zamieszkał tu…”

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Tego dnia uwielbiamy Boga i dziękujemy Mu za niezwykłą obecność wśród nas w Eucharystii. Wyrazem naszej wdzięczności jest szczególnie procesja, z którą wychodzimy na ulice, tam gdzie toczy się codzienne życie.

Boże Ciało przypomina nam, że Chrystus nie przyszedł na świat po to, aby zamknąć się w tabernakulach i monstrancjach, ale by być „Bogiem z nami”.

„Zróbcie Mu miejsce Pan idzie z nieba pod postaciami ukryty chleba. Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się dzieciom Jego powodzi” – brzmi jedna z pieśni śpiewanych podczas Uroczystości Bożego Ciała. Chleb jest niezmiennie jej najważniejszym symbolem, w tym roku w wymiarze szczególnym, bo poświęcony jest św. Albertowi, który mówił, że w życiu trzeba być dobrym jak chleb.Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019

Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019W naszej parafii 20 czerwca główna Msza św. rozpoczęła się o godz. 8.30, którą sprawował ks. Michał Jędrzejski, służąc pomocą. Tuż po niej wyruszyła procesja eucharystyczna po ulicach naszych miejscowości, która była czytelnym i publicznym wyznaniem wiary w Jezusa Chrystusa przez licznie zgromadzonych wiernych. Procesja zatrzymała się przy czterech ołtarzach, gdzie zgromadzeni usłyszeli Słowa Ewangelii i zanosili wspólne modlitwy. W uroczystość włączyły się wszystkie grupy parafialne a w szczególności chór parafialny.

Przez kolejne osiem dni po mszach wieczornych odbywały się podobne procesje. Uroczystą procesją do czterech ołtarzy wokół Kościoła zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Przez cały tydzień dzieci I Komunijne, ich rodzice, asysta liturgiczna a także licznie zebrani parafianie uczestniczyli w codziennych procesjach z Najświętszym Sakramentem. Odczytane fragmenty czterech Ewangelii na nowo przybliżyły nam Dar Jezusa ukrytego w Najświętszej Hostii. Po zakończeniu procesji kapłan poświęcił wianki uplecione z młodych pędów kwiatów, zbóż oraz ziół.

    Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019 Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019 Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019 Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019 Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019 Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019 Boże Ciało w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019