Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Usteckie przygody 2019

Koloniści z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa - Cukrowni w UstceKoloniści z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa - Cukrowni w Ustce   Ksiądz kanonik Marian Szuba z parafii Macierzyństwa N. M. P. w Garbowie – Cukrowni wraz z wychowawczyniami p. M. Leszek, p. E. Czupryn, p. A Pasternak zorganizował dla 53 uczestników kolonie w malowniczej Ustce w domkach letniskowych „Archipelag” w dniach 21 czerwca do 3 lipca 2019 r.Koloniści z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa - Cukrowni w UstceKoloniści z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa - Cukrowni w UstceKoloniści z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa - Cukrowni w Ustce

Ustka przywitała nas przepiękną pogodą. Pierwsze kroki skierowaliśmy w kierunku morza. Spacerując wybudowaną w 1875 r. nadmorską promenadą dotarliśmy do centrum kurortu zachwycając się jego urokliwymi uliczkami i atrakcjami. Wykorzystując wspaniałą pogodę zażywaliśmy kąpieli słonecznych i morskich. Skorzystaliśmy z okazji i zwiedziliśmy Bunkry Bluchera, do których doprowadziła nas kładka obrotowa – największa atrakcja portu w Ustce, udostępniona zwiedzającym od 2013 r. Koloniści byli pod wrażeniem przewodnika, który z zainteresowaniem opowiadał historię tego miejsca. Kolejną atrakcją była piesza wyprawa przez las do położonego o kilka kilometrów Orzechowa, w którym znajduje się wieża widokowa. Droga powrotna brzegiem morza dała możliwość podziwiania wybrzeża klifowego. Koloniści z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa - Cukrowni w Ustce Koloniści z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa - Cukrowni w Ustce  Największą jednak atrakcją dla kolonistów był wyjazd do Słowińskiego Parku Narodowego. Przeogromne wrażenie zrobiły na nas ruchome wydmy, zwłaszcza wydma zwana Łącką Górą. Ze szczytu tej góry roztaczał się niesamowity widok na okolicę, który sprawiał że mogliśmy poczuć się jak na prawdziwej pustyni. Wycieczkę do Koszalina rozpoczęliśmy na Górze Chełmskiej w kaplicy – Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, w której została odprawiona msza św. W muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie podziwialiśmy uzbrojenie i sprzęt będący na wyposażeniu dawnych wojsk obrony przeciwlotniczej oraz mieliśmy możliwość zwiedzania samolotu JAK – 40, którym latał Prezydent RP. Swoją wycieczkę po Koszalinie zakończyliśmy przejściem przez Park Książąt Pomorskich z 1817 r. Moc wrażeń dostarczył nam rejs statkiem Dragon, stylizowanym na XVII w. galeon. W ostatnim dniu koloni dzieci zażywały relaksu w SPA w Hotelu Grand Lubicz w Ustce. Pobyt na koloni dał dzieciom możliwość zawarcia nowych znajomości, podtrzymania starych oraz aktywnego spędzania czasu. Podopieczni wrócili do domu wypoczęci, zdrowi i radośni. Za pomoc w zorganizowaniu kolonii organizatorzy dziękują Urzędowi Gminy Garbów i Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Garbowie.Koloniści z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa - Cukrowni w UstceKoloniści z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa - Cukrowni w Ustce