Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas nadziei i powrotu 2019

Droga Krzyżowa po osadzie w Parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia Droga Krzyżowa po osadzie w Parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia Droga Krzyżowa po osadzie w Parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia Droga Krzyżowa po osadzie w Parafii Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia

Rekolekcje Wielkopostne w Garbowie - Cukrowni 20119 ks. Andrzejm SzulejPapież Benedykt XVI mówił o Jezusie jako o „dziś zbawienia w historii, ponieważ doprowadza On do pełni Odkupienia”. Potwierdził, że chrześcijanie powinni przeżywać niedzielę i każdy dzień swego życia jako „dziś sprzyjające naszemu nawróceniu”. Taki jest chrześcijański sens carpe diem: żyj chwilą, w której Bóg cię wzywa, by ci dać zbawienie”.

Takich chwil nie zabrakło w naszej świątyni w dniach 5-7.04.2019 roku podczas rekolekcji wielkopostnych, które głosił  ks. Andrzej  Szulej – proboszcz parafii w Snopkowie.

W naukach rekolekcyjnych zainspirował się słowami modlitwy odmawianymi przez Papieża Benedykta XVI podczas Wielkiego Postu.

W swoich rozważaniach na kolejne dni rekolekcji przywołał słowa orędzia papieża Franciszka na Wielki Post, w którym Ojciec Święty wzywa do modlitwy, postu i ofiarnej jałmużny.

Ozdoby świąteczne w Parafii Garbów - Cukrownia 2019Rekolekcje Wielkopostne w Garbowie - Cukrowni 20119 ks. Andrzejm Szulej Rekolekcje Wielkopostne w Garbowie - Cukrowni 20119 ks. Andrzejm Szulej Kontynuując wieloletnią tradycję, w pierwszym dniu rekolekcji, po wieczornej Mszy św. zgromadziliśmy się, aby rozważać Mękę Pana Jezusa podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odbyło się ulicami naszej parafii.

W czasie trwania rekolekcji odbywał się także kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci z oratorium oraz ciast z przeznaczeniem na rzecz Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia w ramach akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”.

Rekolekcje Wielkopostne w Garbowie - Cukrowni 20119 ks. Andrzejm Szulej Rekolekcje Wielkopostne w Garbowie - Cukrowni 20119 ks. Andrzejm Szulej