Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pierwsz Ekstremalna Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa Ekstremalna w parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019r. Droga Krzyżowa Ekstremalna w parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019r. Droga Krzyżowa Ekstremalna w parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019r. Droga Krzyżowa Ekstremalna w parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019r. Droga Krzyżowa Ekstremalna w parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019r.

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.

W naszej parafii  wybraliśmy rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pierwszej pieszej nocnej wędrówki w piątek 29 marca 2019 r. po Mszy św. o godz. 19.00 prowadzącej od Zagród po Przybysławicach. Ci, którzy szli, mówią, że to było wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa…Droga Krzyżowa Ekstremalna w parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019r.

Droga Krzyżowa Ekstremalna w parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019r. Tu, podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wiara styka się z decyzjami woli, emocjami, to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony…  Celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej było spotkanie z Bogiem.

Wyjątkowość tego nabożeństwa polegała na co najmniej 11 km nocnej wędrówce. W obecnym Wielkim Poście samotnie, lub w skupieniu wyruszyło ponad 300 wiernych z naszej parafii i spoza jej granic. Bez rozmów i pikników. To droga do nowego życia.

EDK jest wędrówką, która przygotowuje wierzących do pełniejszego przeżywania wydarzenia Wielkiej Nocy.

  Droga Krzyżowa Ekstremalna w parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019r. Droga Krzyżowa Ekstremalna w parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni 2019r.