Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Środa Popielcowa 2019

Środa Popielcowa 2019 w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni. Środa Popielcowa 2019 w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni. Środą popielcową rozpoczęliśmy w Kościele katolickim Wielki Post. Na znak naszego uniżenia i skruchy przyjęliśmy na nasze głowy popiół. Temu gestowi towarzyszyły słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Zawiera się w nich sens wielkiego postu – czasu nawrócenia serca.Środa Popielcowa 2019 w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni.

 Jednocześnie w naszej parafii rozpoczęliśmy 40 – godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas którego prosiliśmy we wspólnej modlitwie o właściwe przeżywanie Wielkiego Postu dla wszystkich parafian, a także o dobre owoce Postu, dobro, zgodę i życzliwość w naszych rodzinach.

W przeżywaniu Wielkiego Postu pomagały nam uczynki pokutne: modlitwa, post, jałmużna oraz uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych czyli w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.

Tego dnia podczas Mszy św. swoją pomocą w parafii służył ks. Michał Jędrzejski – doktorant KUL.

  Środa Popielcowa 2019 w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni. Środa Popielcowa 2019 w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni.

Środa Popielcowa 2019 w Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni.