Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nowy Szafarz 2019

   W piątek, 15 marca 2019 r., w archikatedrze lubelskiej miała miejsce uroczystość ustanowienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik, a towarzyszyli mu kapłani z parafii, dla których ustanowieni zostali nowi szafarzeSzafarz Komunii świętej Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni

Wśród 45 nowych osób, które będą udzielać Komunii św., są dwie panie z Instytutu Życia Konsekrowanego. W gronie tych osób, z naszej parafii, był Leszek Łuczywek. Uroczystość ustanowienia nowych szafarzy odbyła się w archikatedrze lubelskiej. Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Budzik.

Metropolita lubelski w homilii tłumaczył przyszłym szafarzom, że w tym uroczystym dniu Kościół powierza ich dłoniom swój największy skarb. Prawdziwe ciało Chrystusa.Szafarz Komunii świętej Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni

„Od dziś będziecie mogli brać do ręki Chleb Życia i podawać go ludziom – mówił. „Będziecie to czynić wiele razy. Zawsze pamiętajcie o jednym: niech słowa „Ciało Chrystusa” nigdy nie staną się pustą formułą, ale niech będą zawsze wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Chrystusa. Niech od waszej gorącej wiary zapala się wiara tych, którzy będą brać Chrystusa z waszych rąk.

Po homilii arcybiskup udzielił kandydatom uroczystego błogosławieństwa ustanawiając ich nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej.Szafarz Komunii świętej Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni

Pierwsi szafarze zostali w archidiecezji lubelskiej ustanowieni przeszło 25 lat temu. Ich zadaniem jest pomaganie kapłanom w udzielaniu Komunii św. podczas Eucharystii, ale przede wszystkim zanoszenie Pana Jezusa chorym, którzy do kościoła nie mogą dotrzeć.

Dopuszczenie kolejnych osób do grona Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej poprzedził kurs dla kandydatów trwający od 23 lutego br., a organizowany przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Liturgicznej.Szafarz Komunii świętej Parafii Macierzyństwa NMP. w Garbowie - Cukrowni

W obecnej chwili mamy w parafii dwóch szafarzy Jerzego Krzyżanowskiego oraz Leszka Łuczywka.

Podczas Mszy św. 17.03.2019r. ks. Proboszcz podziękował za wieloletnią posługę nadzwyczajnego szafarza także Józefowi Zwolakowi.