Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pielgrzymka do Matki Kębelskiej 2018

Pielgrzmka do Mati Bżej Kębelskiej 2018

Tradycyjnie już, w pierwszą sobotę września po Mszy św. o godz. 10.00, 238 wiernych z naszej parafii udało się na pielgrzymkowy szlak wiodący do tronu Matki Bożej Kębelskiej  – do Wąwolnicy.

Po przybyciu na miejsce wierni uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej na placu Maryjnym za Bazyliką. Po niej mogli wysłuchać koncertu na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po godz. 21 wyruszyli ze wzgórza kościelnego w procesji światła do Kębła, gdzie również sprawowana była Msza św. O północy chętni wierni brali udział w pasterce maryjnej w kościele parafialnym i tam pozostali na nocnym czuwaniu. Po całonocnych modlitwach i czuwaniu figurę wprowadzono w niedzielę rano na Plac Różańcowy, gdzie sprawowano sumę pontyfikalną.Pielgrzmka do Mati Bżej Kębelskiej 2018 Parafia Macierzyństwa NMP. Garbów - Cukrownia Wąwolnica 2018

Głównym celebransem był kard. Stanisław Dziwisz, a kazanie wygłosił bp. Henryk Tomasik. „Maryja chce uczyć nas patrzenia sercem dziecka Bożego – gotowego do służby, zatroskanego o sprawy innych i wiernego złożonym obietnicom” – powiedział biskup radomski.

Na zakończenie Eucharystii świadectwem przebywania ze św. Janem Pawłem II podzielił się kard. Stanisław Dziwisz. „ Był człowiekiem maryjnym, nauczył go tego jego ojciec, oficer. To on nauczył go modlić się różańcem, z którym nigdy się nie rozstawał, nawet włożyliśmy mu go do trumny. Wielokrotnie przybywał tu, do Wąwolnicy, przy okazji wykładów na KUL”- wspominał były sekretarz papieski.

Wraz z zaproszonymi hierarchami uroczystą Eucharystię celebrowali metropolita lubelski abp Stanisław Budzik oraz biskupi pomocniczy: sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński, bp Mieczysław Cisło, bp Józef Wróbel SCJ i bp senior Ryszard Karpiński. Na Mszy obecni byli przedstawiciele władz lokalnych, związkowcy, siostry zakonne i kilka tysięcy wiernych, którzy na różne sposoby przybyli do Wąwolnicy. Nie mogło zabraknąć również delegacji z naszej parafii. Z pięknym wieńcem dożynkowym parafię reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Przybysławic.

Uroczyste obchody 740-lecia cudu w Kęble odbywały się w Wąwolnicy także 15 sierpnia br. Tego dnia nastąpiło też poświecenie pierwszego obrazu ukazującego wizję cudownego zdarzenia z 1278 r.

Pielgrzmka do Mati Bżej Kębelskiej 2018 Pielgrzmka do Mati Bżej Kębelskiej 2018 Pielgrzmka do Mati Bżej Kębelskiej 2018