Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wniebowzięcie i Dożynki

Wieńce dożynkowe 2018 z Parafii Macierzyństwa NMP z Garbowa - Cukrowni2018Wieniec dożynkowy z Przybysławic 2018Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP w Garbowie - Ckrowni 2018 Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP w Garbowie - Ckrowni 2018 Dożynki w parafii Macierzyństwa NMP w Garbowie - Ckrowni 2018 W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia obchodzimy jedno z najważniejszych świąt maryjnych. Oddajemy cześć Matce Bożej, która jako pierwsza z ludzi przebywa już w niebie z ciałem i duszą. Kościół widzi w Maryi najdoskonalszy owoc ziemi. W tę piękną uroczystość w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o godz. 11.30  przeżywaliśmy parafialne dożynki. Dziękowaliśmy Bogu za chleb i inne owoce ziemi i pracy ludzkich rąk. Rolnicy, ludzie ciężkiej pracy dziękowali Bogu za błogosławieństwo w tegorocznych plonach i prosili o dalszą opiekę Matki Bożej. Starostowie dożynek Małgorzata Leszek i Zbigniew Kolibski złożyli dorodny bochen chleba i naręcze kwiatów polnych na ręce Ks. Proboszcza, który powitał przybyłych uczestników uroczystości przed wejściem do kościoła.

Tuż za starostami do świątyni zostały wniesione wieńce dożynkowe wykonane przez Koła Gospodyń. Wieniec dożynkowy przedstawiający rozpościerającego skrzydła orła – godło Polski wykonało KGW z Zagród, natomiast wieniec przedstawiający rybacką łódź  wykonało KGW z Przybysławic. Wieńce wyróżniały się nie tylko pomysłem, ale też precyzją wykonania i dbałością o każdy szczegół.

Dożynkową mszę św. celebrował ks. proboszcz. W swej homilii nawiązał do rolniczego trudu, który był tym większy przy tegorocznej, kapryśnej aurze. Jak podkreślił, tym bardziej należą się Panu Bogu i rolnikom podziękowania za plon, jaki został zebrany. Pod koniec Mszy św. wierni uczestniczyli w procesji, po której nastąpiło poświęcenie przyniesionych przez mieszkańców parafii do Kościoła.

Na koniec Eucharystii Ks. Proboszcz słowa podziękowania skierował do grupy dożynkowej, za podtrzymywanie lokalnej tradycji świecenia wieńców.

Wieniec dożynkowy z zagród 2018

Po Komunii św. zostały pobłogosławione zioła, kwiaty i owoce.