Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uwielbienie Boga 2018

Boże Ciało w Garbowie - Cukrowni 2018 Boże Ciało w Garbowie - Cukrowni 2018

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Ten niezwykły cud dokonuje się każdego dnia na ołtarzach całego świata.

          W naszej parafii 31 maja 2018 roku po Mszy Świętej o godz. 10.30 sprawowanej przez ks. kan. Mariana Szubę wraz z ks. Michałem Jędrzejskim miała miejsce tradycyjna procesja eucharystyczna ulicami naszej miejscowości do czterech ołtarzy. Jezus mógł spojrzeć, uzdrowić i pobłogosławić nasze domy, szarość życia i trud. Procesja jest bowiem symbolem naszej wędrówki życiowej.

          Wielu z nas brało czynny udział w procesji, jak również przez posługę m.in.: niesienie, krzyża, feretronów, sztandarów, sypanie kwiatów czy posługę liturgiczną. Uroczystość Bożego Ciała miała charakter dziękczynny i radosny, a całość wzbogaciła oprawa muzyczna w wykonaniu chóru parafialnego.

          Przy każdym ołtarzu wsłuchiwaliśmy się w Ewangelię podejmującą temat Eucharystii. Ogromna liczba wiernych przy pięknej pogodzie dała wyraz swojej wiary i przywiązania do naszych katolickich tradycji, a pięknie przyozdobione ołtarze pomogły nam w skupieniu i modlitwie podczas tej procesji. Nie zabrakło również zdobiących ołtarze drzewek brzozy, które zrywa się i zanosi do domu, aby nas strzegły przed złem – jak głosi tradycja.

          Po procesji odśpiewano dziękczynne Te Deum i ks. Michał dokonał uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

          W czwartek 7 czerwca o godz. 18.00 procesją Eucharystyczną do ołtarzy ustytuowanych wokół kościoła zakończyła się Oktawa Bożego Ciała. Po procesji nastąpiło poświęcenie wianków uplecionych z młodych ziół leczniczych i świeżych kwiatów, które są symbolem ludzkiej pracy a także utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. W modlitwie prosiliśmy, aby Bóg zachował od zniszczenia naszą przyrodę, a zwłaszcza nasze plony, owoce i zioła lecznicze.

Tak jak szliśmy za Nim w procesji, tak mamy kroczyć wraz z Nim przez codzienne życie – oto przesłanie, które powinniśmy przyjąć kończąc obchody oktawy.

Po zakończonej oktawie w nagrodę za obecność i posługę w czasie wszystkich procesji dzieci otrzymały sporą porcję słodyczy.

Boże Ciało w Garbowie - Cukrowni 2018 Boże Ciało w Garbowie - Cukrowni 2018 Boże Ciało w Garbowie - Cukrowni 2018 Boże Ciało w Garbowie - Cukrowni 2018 Boże Ciało w Garbowie - Cukrowni 2018 Boże Ciało w Garbowie - Cukrowni 2018 Boże Ciało w Garbowie - Cukrowni 2018 Boże Ciało w Garbowie - Cukrowni 2018