Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dzień Komunii 2018

Po dwuletnim przygotowaniu nastały upragnione dni dla 22 dzieci z naszej parafii, uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej. W niedzielę 6 maja 2018 roku w kościele parafialnym o godz. 10.30 dzieci po raz pierwszy przystapiły do sakramentu Eucharystii. Mszę św. sprawował ks. kan. Marian Szuba, który polecał w modlitwie zgromadzone dzieci, aby zawsze szczerze kochały Jezusa i szły z nim przez całe swoje życie.

          Dzień wcześniej z bijącym sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklękneły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

          W niedzielę spotkaliśmy się przed kościołem i tam przypomnieliśmy sobie, że wszystko rozpoczęło się od naszego Chrztu, potem było rodzicielskie błogosławieństwo i wejście do naszego parafialnego Wieczernika, który był po brzegi wypełniony i przepięknie przygotowany przez rodziców na to wydarzenie.

          Ks. Michał Jędrzejski w czasie kazania przypomniał, że Pan Jezus jest ciągle z nami obecny.

W darach ołtarza rodzice dzieci przystępujących do I Komunii św. złożyli profesjonalny odkurzacz do kościoła.

Pod koniec Eucharystii dzieci wraz z rodzicami podziękowały kapłanom za przygotowanie i udzielenie sakramentu Eucharystii oraz duchową troskę.

          Przed wyjściem z kościoła dzieci otrzymały poświecone chlebki, którymi częstowały swoich gości, bo przecież „mamy dzielić się wiarą jak chlebem”.

Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń.Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni

Swoistą kulminacją I Komunii Świętej był Biały Tydzień oraz pielgrzymka do Niepokalanowa, gdzie dzieci wraz z rodzicami i ks. proboszczem dziękowały za dar Eucharystii i prosiły o dalsze łaski dla rodzin i całej wspólnoty parafialnej.Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni

Podczas pielgrzymki do Niepokalanowa, która odbyła się 10 maja, dzieci uczestniczyły we Mszy św. o godz.12.00 transmitowanej przez Radio Niepokalanów, następnie zobaczyły Panoramę Tysiąclecia oraz Misterium Męki Pańskiej, podczas którego każdy mógł obejrzeć i przeżyć Mękę Pana Jezusa wystawioną w formie teatralnej Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych spektakl był dużym przeżyciem i wzbudził wiele emocji. Potem przyszedł czas na zwiedzanie unikatowej ekspozycji w muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej braci w Niepokalanowie. Z dużym zainteresowaniem młodzi pielgrzymi obejrzeli także muzeum św. Maksymiliana Kolbego.

W drodze powrotnej uczestnicy pielgrzymki zwiedzili Świątynę Opatrzności Bożej w Warszawie.

W czasie Białego Tygodnia po Mszy św. dzieci udały się również na cmentarz do Piotrowic, aby pomodlić się w intencji tragicznie zmarłego kolegi z klasy Kamila Usarka.

  Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni Pierwsza Komunia Św. w parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie - Cukrowni