Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas łaski 2018

Rekolekcje Garbó - Cukrownia 2018Uroczystą Mszą św. z posypaniem głów popiołem rozpoczęliśmy kolejny czas łaski – Wielki Post 2018 r., który ma nas przygotować na Święta Paschalne.

Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Przez symbol posypania głów popiołem pragniemy odnowić nasze dusze, by zbliżyć się na nowo do Boga przez modlitwę, post i jałmużnę.

Ks. prof. Jarosław Popławski
Ks. prof. Jarosław Popławski
Ks. prof. KUL Jarosław Popławski
Ks. prof. KUL Jarosław Popławski
Droga Krzyżowa
Droga Krzyżowa

    Szczególnym czasem, który pozwolił lepiej i głębiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego były rekolekcje wielkopostne. W dniach 16-18.03.2018r. mogliśmy wsłuchiwać się w rozważania ks. dr hab. Jarosława Popławskiego – profesora KUL – kierownika Katedry Historii Duchowości, który zachęcał nas do pełniejszej miłości do Boga Ojca, który tak umiłował świat, że poświęcił za nas swojego Syna.  Przez trzy dni siał ziarno Słowa w nasze serca, ale wierzymy, że Bóg zrobi więcej – da wzrost!Droga Krzyżowa podczas nawałnicy śnieżnejRekolekcje Garbó - Cukrownia 2018Droga Krzyżowa podczas nawałnicy śnieżnej