Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jasełka dziecięce

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka musza być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni…

Cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia towarzyszyły liczne spotkania opłatkowe z radą parafialną, chórem parafialnym, ministrantami oraz poszczególnymi grupami działającymi w naszej parafii.

Magię Świąt Bożego Narodzenia, gdzie oto bowiem w ludzkiej rodzinie przychodzi na świat Boży Syn – Zbawiciel przybliżyły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach dnia 26 grudnia pod opieką katechetki P. Katarzyny Sałeckiej.

Kolejne jasełka zostały wystawione 14 stycznia przez dzieci z Oratorium wraz z paniami i siostrami nowicjuszkami zaprezentowały jasełka bożonarodzeniowe pt. „Światło przyszło na świat”. To świąteczne przedstawienie miało na celu ukazanie drogi człowieka począwszy od szczęścia, jakiego zaznał w Raju- świecie stworzonym przez Boga, poprzez wybór grzechu i utracenie szczęścia aż do przyjścia obiecanego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który z miłości ofiarował życie, abyśmy mogli żyć wiecznie. Światło płonącej świecy, która była motywem przewodnim jasełek symbolizowało Miłość Bożą zawsze obecną w historii człowieka, Nawet wtedy, gdy on odwrócił się od swego Stwórcy.  Nowym początkiem w życiu człowieka jest Zmartwychwstanie Jezusa, które w jasełkach zostało przedstawione za pomocą tańca z płonącymi świecami w wykonaniu opiekunów i młodzieży z Oratorium.

Tegoroczne jasełka przygotowane przez dzieci z Oratorium św. Jana Bosko były przypomnieniem faktu narodzenia Syna Bożego wśród nas – ludzi zmagających się z trudami życia, ale też odkupionych przez Niego. Za przygotowanie jasełek odpowiedzialne były: p. Agnieszka Pasternak, p. Anna Gnieciak, p. Magdalena Macewicz, s. now. Agnieszka Bednarczyk oraz s. now. Monika Tanasiewicz.Jasełka dzieci z Oratorium w parafii Garbów - Cukrownia 2018

Ks. Marian Szuba w ciepłych słowach podziękował wszystkim, którzy przygotowali jasełka i zaprosił do kontynuacji tradycji.Jasełka dzieci z Oratorium w parafii Garbów - Cukrownia 2018

31 grudnia gościliśmy w naszej parafii Chór parafialny „Gaudete” z Niedrzwicy Dużej z organistą Panem Wiesławem Brzózką. Chór liczy 20 osób w jego składzie są nie tylko osoby z niedrzwickiej parafii, ale także ze Strzeszkowic i Krężnicy Jarej. Chór wykonał wiele kolęd i pastorałek.Jasełka dzieci z Oratorium w parafii Garbów - Cukrownia 2018

Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia w parafii kolędowała orkiestra dęta gminy garbów.

Tradycyjnie przed świętami parafianie czynnie włączyli się w pomoc na rzecz hospicjum „Małego Księcia” w Lublinie.

Dzieci zaś zostały zaproszone do konkursu na szopkę Bożonarodzeniową, której celem jest kultywowanie tradycji budowy szopek bożonarodzeniowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci.    Jasełka dzieci z Oratorium w parafii Garbów - Cukrownia 2018 Jasełka dzieci z Oratorium w parafii Garbów - Cukrownia 2018 Jasełka dzieci z Oratorium w parafii Garbów - Cukrownia 2018 Jasełka dzieci z Oratorium w parafii Garbów - Cukrownia 2018 Jasełka dzieci z Oratorium w parafii Garbów - Cukrownia 2018