Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Boże Ciało 2017

Boże Ciało w Parafii Garbów - Cukrownia 2017

W czwartek 15 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem.

Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba. Pieśnią tą wyrażaliśmy naszą wiarę, wiarę Kościoła, że w każdej Eucharystii Jezus Chrystus zstępuje, aby spotkać się z każdym z nas i aby być dla nas pokarmem na drogach naszego życia.

O godz. 10.30 uroczystą Mszę św. koncelebrowali ks. Marian Szuba wraz z ks. Michałem Jędrzejskim – doktorantem KUL, który jednocześnie wygłosił homilię.

Po Mszy św. wyruszyliśmy na ulice by uroczystą procesją udać się do czterech ołtarzy, przygotowanych przez wiernych, zbudowanych na nowej trasie, jako symbolu czterech stron świata, na które Pan posłał swoich uczniów. Przy każdym z nich kapłan odśpiewał fragment Ewangelii.

Podczas oktawy Bożego Ciała po Mszy św. odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła.

Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, procesja zatrzymywała się przy czterech ołtarzach usytuowanych wokół Kościoła, gdzie tak jak w uroczystość Bożego Ciała zostały odśpiewane fragmenty Ewangelii.

Na zakończenie kapłan poświęcił wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych modląc się o opiekę nad polami i o dobre zbiory.

22 czerwca 2017 to również dzień rozpoczęcia w parafii misji ewangelizacyjnych.

Boże Ciało w Parafii Garbów - Cukrownia 2017Boże Ciało w Parafii Garbów - Cukrownia 2017Boże Ciało w Parafii Garbów - Cukrownia 2017Boże Ciało w Parafii Garbów - Cukrownia 2017Boże Ciało w Parafii Garbów - Cukrownia 2017Boże Ciało w Parafii Garbów - Cukrownia 2017Boże Ciało w Parafii Garbów - Cukrownia 2017Boże Ciało w Parafii Garbów - Cukrownia 2017