Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wniebowzięcie NMP 2016

         Kościół katolicki 15 Sierpnia obchodzi jedną z trzech największych uroczystości maryjnych – Wniebowzięcie NMP. Świętowana już od V wieku tajemnica wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą została 1 listopada 1950 roku potwierdzona przez Piusa XII jako dogmat wiary.Dożynki 2016

     W Polsce i wielu krajach europejskich dzień ten jest często nazywany świętem matki Bożej Zielnej.  Dzień 15 sierpnia jest także rocznicą „Cudu nad Wisłą”, czyli zwycięstwa wojska polskiego nad sowieckimi hordami w 1920 roku i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Czciciele Maryi w Polsce przypisują je szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej.Dożynki parafialne w parafii Garbów - Cukrownia 2016

    W poniedziałek 15 sierpnia 2016 roku  w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.30 ks. kan. Marian Szuba poświęcił wieńce dożynkowe przyniesione do świątyni przez przedstawicieli parafii.Dożynki parafialne w parafii Garbów - Cukrownia 2016Dożynki parafialne w parafii Garbów - Cukrownia 2016

    Mieszkańcy Zagród swoje podziękowanie za plony wyraziły poprzez wieniec ukazujący wartość Eucharystii. Znajdziemy w nim winogrona, z których powstaje wino i zboże, z którego powstaje chleb. Chleb i wino podczas Mszy św. przemienia się w Ciało i Krew Chrystusa, czego znakiem jest kielich z Hostią w centrum wieńca.

     Wieniec w kształcie młyna wykonali mieszkańcy Przybysławic. Jest tu wiatrak, worki z mąką a nawet młynarz.

      Starostowie Dożynek  Małgorzata Leszek i Stanisław Garnek przynieśli chleb, który po poświęceniu spoczął na ołtarzu.

      W swoim kazaniu ks. proboszcz mówił o pracy rolnika, jej trudzie oraz czym dla wszystkich powinien być chleb powszedni.Dożynki parafialne w parafii Garbów - Cukrownia 2016Dożynki parafialne w parafii Garbów - Cukrownia 2016

       Na zakończenie Eucharystii odbyła się uroczysta procesja z wieńcami dożynkowymi a chleb dożynkowy został podzielony i rozdany uczestnikom dziękczynienia.Procesja dożynkowa 2016