Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Przegląd kolęd 2017

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów w okresie świąt jest też śpiew kolęd.Przegląd kolęd i pastorałek II częśc_2017r

Chyba żaden z narodów nnie może pochwalić się takim bogactwem pieśni. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek.Garbów - Cukrownia 2017

          Taki przekrój przez najsłynniejsze do mniej znanych zabrzmiały podczas X Gminno-Parafialnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi”, który odbył się w dniach 6 i 8 stycznia 2017 roku w parafii pw. Macierzyństwa NMP w Garbowie-Cukrowni. Blisko 280 uczestników, samodzielnie lub pod kierunkiem swoich opiekunów, prezentowało świąteczne piosenki i kolędy podtrzymując tradycję czasu świątecznego oraz tradycję przeglądu, który nie ma formy konkursu.Garbów - Cukrownia 2017Garbów - Cukrownia 2017

Tak duża liczba występujących jest niewątpliwie dowodem pielęgnowania tradycji wspólnego kolędowania. Podczas przeglądu mieliśmy okazję usłyszeć piękne wykonania kolęd i pastorałek w języku polskim, w języku niemieckim, zaś zespół wokalny ze szkoły muzycznej w Nałęczowie wykonał hymn Bożonarodzeniowy „Adeste, fideles” w języku łacińskim. To jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych kolęd świata. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowic Wielkich zaśpiewały a capella „kolędę dla nieobecnych” z myślą o najbliższych, którzy już od nas odeszli. Nie zabrakło duetów rodzinnych takich jak Grzegorz Koneczny z synem Mateuszem, czy też uroczej pastorałki „Bosy Pastuszek”, która została napisana 1988 roku specjalnie dla śpiewu dziecięcego, aż w końcu zagranie na trąbce kolędy „Bóg się rodzi” przez Roksanę Maciąg z Gutanowa.Garbów - Cukrownia 2017Garbów -  Cukrwnia 2017

Każdy uczestnik Przeglądu otrzymał dużą czekoladę i dyplom.

15 stycznia tutejsza parafia gościła orkiestrę dętą z Garbowa, która zagrała wiele kolęd i pastorałek podczas i po Mszy św. o godz 11.30.AM080524.ORFGarbów - Cukrownia 2017

W tym dniu odbyło się również spotkanie opłatkowe dla wszytkich grup parafialnych.

Podczas wizyty duszpasterkiej każda rodzina otrzymała pamiątkowy obrazek ukazujący świątynię parafialną.