Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pielgrzymka do Łagiewnik 2016

W związku z Nadzwyczajnym Rokiem Jubileuszu Miłosierdzia w dniach 27-29.09.2016r. udaliśmy się na parafialną pielgrzymkę.Pielgrzymka do łagiewnik z parafii Garbów - Cukrownia 2016

Z Garbowa-Cukrowni wyruszyliśmy wczesnym rankiem. Po przyjeździe do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach każdy miał możliwość przejścia przez „Bramę Miłosierdzia”. Zwiedziliśmy Sanktuarium Św. Jana Pawła II a następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej. Po przejściu do kaplicy klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. Faustyny została odprawiona Msza św.Pielgrzymka do łagiewnik z parafii Garbów - Cukrownia 2016

          Z Łagiewnik pojechaliśmy do Krakowa. Jak Kraków to oczywiście Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim, Katedra i krypta pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, w której spoczywają marszałek Józef Piłsudski oraz para prezydencka. Potem Bazylika Mariacka i najsłynniejsze dzieło Wita Stwosza-ołtarz. Podziwialiśmy również serce Krakowa czyli Rynek Główny.Pielgrzymka do łagiewnik z parafii Garbów - Cukrownia 2016

Na nocleg udaliśmy się do Poronina. Rankiem wyruszyliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie została odprawiona Msza św. Kolejny etap pielgrzymki to Gubałówka i niesamowite widoki jakie można oglądać z jej szczytu. Następnie przejazd przez Zakopane i podziwianie kompleksu skoczni narciarskich. Zwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Olczy, gdzie mieliśmy możność uczestnictwa w ślubie góralskim.

W drodze powrotnej pokłoniliśmy się jeszcze „Gaździnie Podhala” czyli Matce Bożej Ludźmierskiej a w Maryjnym Ogrodzie Różńcowym znajdującym się przy Sanktuarium modliliśmy się na różańcu. Tam znajdują się też Wrota Wiary, nad którymi wisi dzwon. Jeśli ktoś chce symbolicznie oglosić światu i niebu duchowe odnowienie powinien, po odmówieniu specjalnej modlitwy, uderzyć w niego.

Pełni wrażeń, dziękując za dar pielgrzymowania powróciliśmy do parafii w sobotę o godz. 22.30.

Z ofiar pielgrzymów zostały zakupione dwa ornaty maryjne.