Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Odpust parafialny 2016

Jak co roku, druga niedziela października to dzień odpustu parafialnego ku czci Macierzyństwa NMP w Garbowie-Cukrowni.

W przeddzień tego święta na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00 odbyła się Msza św. za wszytkich zmarłych z naszej parafii.

Uroczystej Mszy św. odpustowej, odprawionej o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. dr Marek Szymański – dyrektor Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej Gaudium w asyście ks. Michała Jędrzejskiego – doktoranta KUL.Odpust Parafialny w Garbowie - Cukrowni 2016

Kaznodzieja w homilii mówił: „Co dla nas niesie ta prawda wiary o macierzyństwie Boskim Maryi? Macierzyństwo to bardzo egzystencjalne doświadczenie każdego człowieka. Zarezerwowane dla kobiet, bo one stają się matkami….Ileż teraz we współczesnym świecie jest batalii o to, aby dobrze zrozumieć macierzyństwo. Batalii społecznych, politycznych… Gdy patrzymy na Maryję, to śmiało możemy powiedzieć, że ludzkie macierzyństwo zostało przebóstwione. Jakże ważne jest dla człowieka, aby wracał do źródeł swojego życia. Nic nie jest warty człowiek bez historii. Bez wdzięczności, którą wyraża tym, którzy ukształtowali jego życie.”

Odpust Parafialny w Garbowie - Cukrowni 2016
Odpust Parafialny w Garbowie – Cukrowni 2016

Odpust Parafialny w Garbowie - Cukrowni 2016

          Liturgię Mszy św. uświetnił chór parafialny. Na zakończenie Mszy św. odpustowej odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościołaOdpust Parafialny w Garbowie - Cukrowni 2016Odpust Parafialny w Garbowie - Cukrowni 2016