Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Minął rok 2016

        W Święto Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2016 roku, zgodnie z decyzją papieża Franciszka, zakończył się Rok Miłosierdzia Bożego, który ogłosił 11 marca 2015r. Bullą Misericordae Vultus. Tydzień wcześniej zostały zamknięte Drzwi Święte – Bramy Miłosierdzia we wszystkich Kościołach Jubileuszowych.Uroczyste błogosławieństwo rodzin 2016Uroczyste błogosławieństwo rodzin 2016

           Tego dnia w naszej parafii, podczas wszytkich Mszy św. przed błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, kapłan odmówił Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, po którym wierni odśpiewali dziękczynny hymn Te Deum.Uroczyste błogosławieństwo rodzin 2016Uroczyste błogosławieństwo rodzin 2016

          Sam akt ma biblijną formułę przymierza Boga z narodem. W dokumencie znalazły się m. in.: odnowienie przymierza chrzcielnego narodu, wyrażenie wdzięczności Chrystusowi za Jego miłość i łaski, przebłagalna modlitwa za grzechy osobiste i społeczne, a także zawierzenie Chrystusowi Polski i całego narodu.

          Podczas Mszy św. o godz. 11.30 mogliśmy usłyszeć w naszej świątyni chór cecyliański z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego z Lublina, pod kierownictwem Małgorzaty Świecy.20161120_12075320161120_130133_7

„Wspolnotę chóralną tworzą ludzie w różnym wieku, zarówno młodzi duchem jak i ciałem, bo muzyka łączy pokolenia i jest formą modlitwy” – tak mówią o sobie.