Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jezu Przyjdź 2016

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka jak i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta jakim jest pełne uczestnictwo w Eucharystii, szansa dla całej rodziny na pogłębienie przyjaźni z Bogiem.Pierwsza Komunia św 2016 Garbów - Cukrownia

1 maja 2016 roku w naszym kościele parafialnym podczas Mszy św. o godz. 10.30, grupa  46 dzieci, w tym dwoje z Belgii, po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijącym sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Marian Szuba powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice.Pierwsza Komunia św 2016 Garbów - Cukrownia

Dzieci procesyjnie weszły do świątyni. Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Michał Jędrzejski – doktorant KUL.

W darach, oprócz Hostii i komunikantów, wina i wody, dzieci wraz z rodzicami przynieśli: kwiaty na ołtarz, chleb i winogrona oraz dar ołtarza: figurę Matki Bożej Fatimskiej.

Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami podziękowały ks. kan. Marianowi Szubie za przygotowanie ich do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, a rodzicom, w podzięce, wręczyli białą różę.Pierwsza Komunia św 2016 Garbów - Cukrownia

Pod koniec uroczystości każde dziecko z rąk proboszcza otrzymało chlebek, którym mogło się podzielić z zaproszonymi na przyjęcie komunijne gośćmi.

Dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą pojechały wraz z rodzicami do Krakowa – Łagiewnik, by pokłonić się Panu Jezusowi Miłosiernemu i zawierzyć Mu swoje rodziny. Po Eucharystii wszyscy wyszli na wierzę widokową skąd podziwiali Kraków. Następnie zwiedzili kaplicę św. Józefa z rozsławionym po całym świecie obrazem „Jezu ufam Tobie” i grób św. Faustyny, jak też ucałowali relikwie.Pierwsza Komunia św 2016 Garbów - Cukrownia

Kolejnym punktem był Wawel, zwiedzanie krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów oraz Katedra Wawelska, gdzie znajduje się Konfesja św. Stanisława. W Roku Miłosierdzia to były wyjątkowe miejsca.