Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas na Poprawe 2017

    Niedzielą Palmową w naszej parafii rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, liturgiczny okres bezpośrednio poprzedzający Wielkanoc. Jej symbolem są palmy, kolorem – czerwień. Rozpoczyna okres przygotowania do duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Zgodnie z obrzędami katolickimi tego dnia wierni przynieśli do Kościoła palmy, symbol Zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Palmy w Kościele Macierzyństwa NMP w Garbowie - Cukrowni 2017Palmy w Kościele Macierzyństwa NMP w Garbowie - Cukrowni 2017Palmy w Kościele Macierzyństwa NMP w Garbowie - Cukrowni 2017Palmy w Kościele Macierzyństwa NMP w Garbowie - Cukrowni 2017

Barwna procesja. Tak jak przed wiekami. Na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy Św. został odśpiewany opis Męki Pańskiej przez Zbigniewa Kolibskiego, Leszka Łuczywka, Józefa Robaka oraz Józefa Zwolaka.Śiew Ewangeli w czasie Niedzieli Palmowej 2016

Triduum Paschalne rozpoczęliśmy w naszej świątyni wieczorną Mszą św. w Wielki Czwartek. Wszyscy wierni zgromadzili się na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa jak apostołowie wokół Chrystusa z wieczernika. Mszą św. sprawował ks. Marian Szuba wraz z ks. Michałem Jędrzejskim – doktorantem KUL, który przez czas Triduum Paschalnego służył w parafii pomocą. Podczas Mszy św. obecne były dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentu I Komunii świętej, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne.Dzieci Komunijne w Garbowie - Cukrowni 2017Ciemnica w parafii Garbów - Cukrowni 2017Ciemnica w parafi Garbów - Cukrowni 2017

 Życzenia Wielkiego Czwartku w parafii Garbów - cukrownia 2017Życzenia Wielkiego Czwartku w parafii Garbów - cukrownia 2017Nie zabrakło także życzeń dla kapłanów, by mogli na wzór Kapłana – Chrystusa pełnić posługę wobec członków wspólnoty parafialnej oraz wszystkich ludzi spotkanych na swej drodze życia kapłańskiego. Po liturgii Eucharystycznej i rozdaniu Komunii Św. nastąpiło procesyjne przeniesienie Najświętszego Sakramentu z tabernakulum do Ciemnicy – ołtarza wystawienia; symbolizującego miejsce uwięzienia Chrystusa po Wieczerzy, gdzie trwała do późnych godzin wieczornych adoracja Chrystusa uwięzionego i cierpiącego.Wielki Piątek w Garbowie - Cukrowni 2017Wielki Piątek w Garbowie - Cukrowni 2017Wielka Sobota w Garbowie - Cukrowni 2017Wielki Piątek w Garbowie - Cukrowni 2017Wielki Piątek w Garbowie - Cukrowni 2017Grób w Parafii Garbów - CukrowniaGrób w Garbowie - CukrowniRezurekcja w parafii Garbów - Cukrownia 2017 Rezurekcja w parafii Garbów - Cukrownia 2017