Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wielki Post 2015

Droga Krzyżowa w Garbowie - Cukrowni w czasie Rekolekcji 2015Droga Krzyżowa w Garbowie-Cukrowni w czasie Rekolekcji 2015

Od 18 lutego rozpoczęliśmy duchowe przygotowaniado ponownego doświadczenia tajemnicy Ukrzyżowania i Zmartwychwstania Syna Bożego.Droga Krzyżowa w Garbowie-Cukrowni w czasie Rekolekcji 2015

Po raz kolejny otrzymaliśmy od Boga dar przeżywania Wielkiego Postu.Aukcja Wielkopostna w Garbowie - Cukrowni 2015Aukcja Wielkopostna w Garbowie - Cukrowni 2015

Okres Wielkiego Postu rozpoczęła Środa Popielcowa. W tym dniu w czasie mszy świętej nie słychać już było ani radosnego „Alleluja”, ani hymnu „Chwała na wysokości Bogu”, a kolorem szat liturgicznych stał się fiolet. Ważny element liturgii stanowił obrzęd posypania głów popiołem. Sypiąc popiół na głowy wiernych, kapłan wypowiadał słowa wzywające do nawrócenia oraz przypominające o kruchości i ulotności ziemskiego życia człowieka. „Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, to słowa przynaglające do nawrcenia, modlitwy i chrześcijańskiej pokuty.

Nabożeństwa wielkopostne: drogi krzyżowej, gorzkich żali oraz rekolekcje parafialne, które w dniach 20-23 marca poprowadził ks. mgr lic. prawa kanonicznego Krzysztof Czajka – archiwista pomogą nam właściwie przeżyć ten czas.