Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jasełka w 2014

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy, potrzebni…

W drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Przybysławicach przybliżyła magię tych najcudowniejszych w roku świąt, gdzie oto bowiem w ludzkiej rodzinie przychodzi na Świat Boży Syn – Zbawiciel.Jasełka w Parafii Garbów - Cukrownia 2014

Na głównym miejscu przy ołtarzu zasiedli Józef i Maryja z dzieciątkiem na kolanach. Chór aniołków oznajmiał radosną nowinę o narodzeniu Jezusa. Usłyszeli o tym i pasterze i trzej królowie, którzy przybyli pokłonić sie małej dziecinie. Tylko Król Herod nie był zadowolony z tych narodzin a diabełki tylko go w tym utwierdzały.Jasełka w Parafii Garbów - Cukrownia 2014Jasełka w Parafii Garbów - Cukrownia 2014

Tegoroczne przedstawienie było bogate w treść, oprawę muzyczną, kostiumy. Każdy z aktorów znakomicie wywiązał się ze swej roli, prezentując liczne talenty.

Nad całością jasełek czuwały katechetki Katarzyna Sałecka i Iwona Skrętkowicz.Jasełka w Parafii Garbów - Cukrownia 2014

Kolejną okazją do tego, by wspólnie z innymi przeżywać święta Bożego Narodzenia były spotkania opłatkowe 11 stycznia 2015 roku z radą parafialną i chórem po Mszy św. o godz. 16, a tuż po sumie z kółkami różańcowymi, Akcją Katolicką, Apostolstwem Modlitwy, lektorami i ministrantami.Jasełka w Parafii Garbów - Cukrownia 2014Jasełka w Parafii Garbów - Cukrownia 2014

To wyjątkowy czas, kiedy śpiew kolęd i dzielenie sie opłatkiem zbliża do siebie ludzi. Powagi tym spotkaniom nadała zainicjowana przez ks. Mariana Szubę modlitwa, oraz przeczytany fragment z Pisma Świętego.

Podzielenie się opłatkiem było okazją do złożenia życzeń i usłyszenia wielu ciepłych słów. Nie zabrakło śpiewu tradycyjnych kolęd i pastorałek.Jasełka w Parafii Garbów - Cukrownia 2014

Tradycją przedświąteczną jest także pomoc podopiecznym z Hospicjum „Małego Księcia” w Lublinie poprzez wykonanie i sprzedaż ozdób choinkowych, stroików oraz ciast.Jasełka w Parafii Garbów - Cukrownia 2014