Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polskie nasze góry 2014

„Przez ile dróg musi przejść każdy z nas….” . Słowa tej znanej piosenki mogą stać się mottem tegorocznych letnich kolonii z parafii Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie –  Cukrowni zorganizowanych już po raz 21 przez ks. kanonika Mariana Szubę. Z wakacyjnego wypoczynku w malowniczej miejscowości Murzasichle położonej niedaleko Zakopanego skorzystało 42 uczestników będących pod opieką wychowawców Małgorzaty Leszek, Zofii Góreckiej, Agnieszki Kozak oraz Elżbiety Czupryn. Wakacje w górach z parafii Garbów - Cukrownia 2014.

Zaraz po zakończeniu roku szkolnego, 28 czerwca o godzinie drugiej w nocy wyjechała grupa dzieci i młodzieży z parafii Macierzyństwa N.M.P. z Garbowa – Cukrowni.   Wakacje w górach z parafii Garbów - Cukrownia 2014.   

 Tegoroczne kolonie odbywają się w terminie 28,06 – 10,07.2014 w Murzasichle koło Zakopanego. Uczestnicy zwiedzali poszczególne Sanktuaria leżące koło Zakopanego jak: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Matki Bożej Objawiającej Cudowny medalik w Olczy ,  Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem i Ludźmierzu. Pokłonili się także Matce Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach i Pani Jasnogórskiej na Bachledówce. Było także wiele wspaniałych wędrówek po pięknych szlakach górskich, kąpiele w ciepłych wodach basenów Orawickich na Słowacji i jak i basenie w ośrodku w którym zamieszkali.Wakacje w górach z parafii Garbów - Cukrownia 2014.

Tegoroczny obóz zakończył się zwiedzaniem w drodze powrotnej dawnej stolicy Polski – Krakowa oraz  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Pobyt w świątyni z oryginalnym tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej, na której umieszczony jest krzyż oraz zwiedzanie kaplicy z relikwiami św. siostry Faustyny był dla nas wielkim przeżyciem. Po krótkiej wizycie w Krakowie wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszych domów szczęśliwi, iż mogliśmy zwiedzić i poznać tak wiele pięknych miejsc.

Wszystkim uczestnikom kolonii letnich w Murzasichle życzymy niezapomnianych wrażeń z wakacji, a organizatorom gratulujemy pomysłów i zapału do pracy z dziećmi.