Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Boże Ciało 2014

Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba…”Boże Ciało Garbów - Cukrownia 2014

Słowa tej pięknej, niosącej radosne przesłanie o wielkiej trosce Boga o człowieka pieśni wybrzmiały na rozpoczęcie Mszy Świętej sprawowanej 19 czerwca. W tym dniu obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, przed Soborem Watykańskim II nazwaną świętem Bożego Ciała.Boże Ciało Garbów - Cukrownia 2014Boże Ciało Garbów - Cukrownia 2014

W naszej współnocie parafialnej o godz. 10.00 była sprawowana uroczysta suma, której przewodniczył ks. Paweł Batory a współceleborwał ks. Józef Gąsik. Po Mszy św. wyruszyła procesja do czterech ołtarzy.Boże Ciało Garbów - Cukrownia 2014Boże Ciało Garbów - Cukrownia 2014

Pięknie wykonane ołtarze, udekorowane domy świadczyły o tym, że Jezus w hostii ukryty, który w tym dniu opuszcza mury swiątyni i wychodzi, by jak śpiewamy „zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się dzieciom Jego powodzi”, był Gościem oczekiwanym.Boże Ciało Garbów - Cukrownia 2014

Dziewczęta sypiące kwiaty, liturgiczna służba ołtarza, zapach kadzidła, dźwięki pieśni i dzwonków, spiew chóru, a także co najważniejsze, obecność samego Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionego przez kolejnych kapłanów, z pewnością pomogły nam w głębszym przeżyciu tej niezwykłej uroczystości. Na tę niezwykłą wizytę Pana z nieba zostało przygotowne także miejsce w sercach wielu parafian, którzy przyjęli Jezusa ukrytego pod postacią Chleba w komunii św.