Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas Narodzin Boga 2013

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Czas Narodzin Boga 2013Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Czas Narodzin Boga 2013Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Czas Narodzin Boga 2013Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Czas Narodzin Boga 2013

Święta Bożego Narodzenia to piekny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

26 grudnia 2013 roku po Mszy św. o godz. 11.30 w naszym kościele odbyły się trochę inne jasełka niż zazwyczaj. Historia narodzin Pana Jezusa została osadzona w czasach współczesnych. Uczniowie Zespołu Szkół w Przybysławicach pod kierunkiem katechetek Iwony Skrętkowicz i Katarzyny Sałeckiej z wielkim przejęciem odgrywali swoje role i starali się przekonać licznie zgromadzoną widownię, co jest istotą Bożego Narodzenia. Przedstawienie wzbogacił piękny śpiew kolęd i pastorałek.

Do stajenki przybywały postacie, które zachwycały wyglądem i doskonałą grą aktorską. Całość ubogacała nowoczesna oprawa muzyczna i duża ilość elementów ruchu, m. inymi do pieśni „Schowaj mnie…”.

Nie zabrakło także „Kolędy dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera z tekstem Szymona Muchy w pięknym wykonaniu Justyny Rozwadowskiej i Bartka Cieszko. Jasełka nagrodzono gromkimi brawami.

Okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia były także spotkania opłatkowe, które w naszej parafii odbyły się w niedziele 5.01.2014 z grupami parafialnymi: Akcją Katolicką, Apostolstwem Modlitwy, Kółkami Różańcowymi, ministrantami i scholą,

6.01.2014 z Radą Parafialną a 12.01.2014 z chórem parafialnym. Spatkania opłatkowe kończyły się wpólnym kolędowaniem.