Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Adwent 2013

Rekolekcje w Garbowie - Cukrowni 2013

Rekolekcje w Garbowie - Cukrowni 2013 Rekolekcje w Garbowie - Cukrowni 2013Rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. W pierwszą niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce rozpoczyna realizację nowego cyklu duszpasterskiego. Stanowi on kontynuację Roku Wiary i jest związany z duchowością chrzcielną.

„Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”– to hasło nowego cyklu duszpasterskiego. Czteroletni program nawiązuje do 1050. rocznicy Chrztu Polski, którą będziemy przeżywać w 2016 r. Nowy rok duszpasterski będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. To okazja, by ożywić wiarę w Syna Bożego, która jest zakorzeniona w łasce chrztu świetego, która owocuje zaangażowaniem w życie wspólnoty i świadectwem życia chrześcijańskiego.

By móc owocniej przeżyć ten czas oczekiwania, w dniach 13-15 grudnia, w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe, które poprowadził ks. dr  Andrzej Niedużak – adiunkt w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Kulturalnych i Badań Etnicznych Wydziału Zamiejscowego Nauk Prawnych i Ekonomicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim oraz kapelan Domu Kombatanta i jednocześnie dyrektor Domu Księży Seniorów.