Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolonie w Mikoszewie 2013

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Kolonie w Mikoszewie 2013

Jak co roku w pierwszych dniach wakacji grupa dzieci i młodzieży  z Garbowa – Cukrowni miała możliwość z korzystania z letniego wypoczynku. W dniach od 29 czerwca do 10 sierpnia 42 osobowa grupa dzieci i młodzieży z parafii Macierzyństwa NMP. z Garbowa Cukrowni uczestniczyła w koloniach zorganizowanych przez Parafię i KSM. w ośrodku św. Wojciecha w Mikoszewie koło Gdańska. Wychowawcami na obozie szkoleniowo wypoczynkowym byli Ks. Marian Szuba, P. Zofia Górecka,  P. Małgorzata Leszek.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Kolonie w Mikoszewie 2013

Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, przyjmowaliśmy Komunię Świętą, zwiedzanie budowli sakralnych było połączone z modlitwą, co potęgowało wrażenie na małych i większych pielgrzymach. Mieliśmy między innymi okazję zobaczyć : Gdańsk, Gdynię, Sopot, Oliwę, Krynicę Morską, Frombork, Sztutowo, Jantar, Stegna.  Uczestnicy mieli okazję popłynąć statkiem po porcie, oraz z Krynicy Morskiej do Fromborka.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Kolonie w Mikoszewie 2013

Dobra organizacja wypoczynku umożliwiła uczestnikom, oprócz zwiedzania najbardziej popularnych i atrakcyjnych miejsc, kąpiele morskie i słoneczne. Także w trakcie drogi powrotnej nie zabrakło atrakcji. Młodzi wędrowcy mieli możliwość zwiedzania przepięknego starego miasta w Toruniu. Po czterogodzinnym zwiedzaniu ruszyliśmy do domu, aby o godz. 22,00 spotkać się z ukochanymi rodzicami. Dwa tygodnie spędzone nad morzem minęły bardzo szybko – dla wielu uczestników  zbyt szybko. Dlatego tegoroczne kolonie pozostaną w naszej pamięci, aby tam kiedyś jeszcze powrócić.