Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Boże Ciało 2013

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Boże Ciało 2013

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Boże Ciało 2013

30 maja przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralne obchody rozpoczęły sie uroczystą Mszą św. o godz. 10.30, konecelebrowaną przez proboszcza ks. kan. Mariana Szubę i ks. Pawła Batorego – doktotranta KUL, który wygłosił homilię.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Boże Ciało 2013

 Oprawą muzyczną zajął się chór parafialny. Po przyjęciu Słowa Bożego, Komunii św. oraz krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu, rozpoczęła się uroczysta procesja Eucharystyczna, w czasie której Chrystus został wyprowadzony na ulice naszej parafii, a wszyscy zgromadzeni mogli zamanifestować swoją wiarę. Jezus ukryty w Hostii opuścił mury kościoła wśród bijących dzwonów i śpiewu „Twoja cześć, chwała…”. Przy kolejnych ołtarzach zostały odczytane cztery fragmenty Ewangelii, a wierni odmówili specjalne modlitwy dziękczynno – błagalne. Przygotowaniem ołtarzy zajęli się mieszkańcy Przybysławic i Zagród. Procesję zakończył wspólnie odśpiewany dziękczynny hymn „Ciebie Boga wysławiamy…”. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodziliśmy oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół Kościoła.

 Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Boże Ciało 2013

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Boże Ciało 2013

W czwartek 6 czerwca odbyła się ostatnia Msza św. z procesją w oktawie Bożego Ciała. Ołtarze, po raz pierwszy od tego roku, usytułowane wokół Kościoła zostały przygotowane przez mieszkańców osiedla. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała parafianie wraz z kapłanem prosili w modlitwie Boga, aby otaczał swoją opieką łąki, pola lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory. Kapłan poświęcił przyniesione wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają dar Boży służący ludzziom i wszelkim stworzeniom. To był szczególny czas, gdyż od niedzieli 2 czerwca przeżywaliśmy Misje Intronizacyjne Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Boże Ciało 2013