Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

XVIII Festiwal Pieśni 2013

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | XVIII Festiwal Pieśni 2013

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | XVIII Festiwal Pieśni 2013

     Maj to miesiąc obfitujący w nabożeństwa, uroczystości oraz modlitwy, podczas których wierni w szczególny sposób proszą Najświętszą Maryję Pannę o łaski oraz dają wyrazy swojej wdzięczności za wszystkie wysłuchane modlitwy. W parafii Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Garbowie – Cukrowni już na stałe w kalendarium imprez roku liturgicznego wpisany jest festiwal pieśni maryjnej „Ave Maria”, który stał się szczególnym sposobem kultu maryjnego.

Wśród dźwięków instrumentów i radosnego śpiewu młodych ludzi, których bardzo licznie gromadzi idea festiwalu, należy sięgnąć nieco głębiej w jego przesłanie. Nie wszyscy bowiem uświadamiają sobie znaczenie tego dnia dla życia wspólnoty parafialnej.

Festiwalową sobotę, 25 maja, rozpoczęło nabożeństwo majowe pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. kan. Mariana Szuby, który przypomniał o prawdziwej istocie imprezy – modlitwie.

W jury festiwalu, które obradowało pod przewodnictwem Grzegorza Konecznego, zasiedli: Anna Pacek, Urszula Matejczuk, Maria Sikora, Zofia Górecka, Kazimierz Firlej i Robert Ostapiński.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | XVIII Festiwal Pieśni 2013

   Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | XVIII Festiwal Pieśni 2013

 Do małej parafii archidiecezji lubelskiej z roku na rok przybywa coraz większa rzesza uczestników festiwalowych zmagań. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 297 wykonawców z archidiecezji lubelskiej i spoza jej granic, którzy zaprezentowali wiele ciekawych i nowych aranżacji, oddających klimat modlitwy i uwielbienia.

         Po przesłuchaniu jury wyłoniło zwycięzców.

                       W kategorii schole:

  I miejsce przypadło scholi parafialnej ze Świdnika Dużego,

 II miejsce otrzymała schola „Lauretki” z parafii Macierzyństwa NMP z Garbowa-Cukrowni,

III miejsce przypadło ex aequo scholi „Mała Armia” z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Lubartowa oraz scholi „Aniołki” z parafii św. Mikołaja z Lublina.

                 W kategorii solistów 

I miejsce: Wiktoria Fryc z Niedrzwicy Dużej,

II miejsce – ex aequo zajęły Anna Jagielska z parafii św. Mikołaja z Lublina oraz Adamczyk Małgorzata z Jastkowa,

III miejscu uplasował się Leon Szymczyk z parafii św. Wojciecha z Lublina.

               Wśród chórów 

I miejsce: Chór Ziemi Zamojskiej „Contra”,

II miejsca chórowi Parafii Dobrego Pasterza z Lublina oraz chórowi „Hejnał” z Chełma,

III miejsce otrzymał chór parafialny z Opola Lubelskiego.

Wśród zespołów

I miejscu zespół „Improwizacja” z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Lubartowa,

II miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Przybysławicach  

III miejsce jury przyznało zespołowi „Credo” z parafii św. Bartłomieja ze Staszowa.

  Festiwal zakończył się wręczeniem wspaniałych pucharów z wygrawerowanym logo festiwalu, dyplomów oraz nagród ufundowanych przez sponsorów. W tej małej parafii każdy wygrywa i nikt nie wyjeżdża z pustymi rękami.

    Odbywający się w tym roku festiwal miał szczególny wydźwięk zarówno dla organizatorów, jak i parafian, gdyż odbywał się dwa tygodnie przed rozpoczęciem Misji Intronizacyjnych Serca Pana Jezusa, trzy tygodnie przed obchodami dwudziestolecia powstania parafii w Garbowie – Cukrowni, a także w przededniu święta mam. Był świadectwem kultu Maryi.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | XVIII Festiwal Pieśni 2013