Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wniebowzięcie NMP

Dziękujemy Bogu i Maryi

     Wniebowzięcie NMP należy do centralnych świąt maryjnych w roku kościelnym. Tradycja chrześcijańska każe nam w dniu Wniebowzięcia święcić kwiaty i zioła. Przyniesione do poświęcenia bukiety są symbolem ludzkich uczuć, oddania Jej serc i dusz. Są też hołdem rolników, bohaterów trudu ziemi, którzy po żniwnym letnim umęczeniu przychodzą dziękować Bogu za owoce ziemi i pracy rąk ludzkich. Dnia 15 sierpnia 2010 roku w kościele parafialnym Macierzyństwa NMP obchodziliśmy doroczne dziękczynienie Bogu i ludziom za tegoroczne plony ziemi. Uroczystą Eucharystię o godz. 11.30 sprawował ks. kan. Marian Szuba. Przedstawiciele poszczególnych części parafii przybyli do Kościoła z pięknymi, okazałymi wieńcami dożynkowymi. Kunsztowne, zrobione z kłosów zbóż i kwiatów kompozycje robiły wrażenie nawet na kimś, dla kogo tego rodzaju sztuka jest zupełnie obca. W Słowie Bożym kaznodzieja wskazał na potrzebę dziękczynienia za każdy dar od Boga pochodzący, a tym bardziej dar ziemi, dający i podtrzymujący życie. Podczas Mszy świętej poświęcone zostały wieńce dożynkowe oraz bukiety ziół i kwiatów, które niesiono na zakończenie Mszy świętej w procesji dziękczynnej. Ksiądz proboszcz dziękował za trud ich wykonania i błogosławił, by służyły ludziom w różnych okolicznościach życia.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Wniebowzięcie NMP