Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wakacje

Wakacje 2010

        Na początku wakacji 44 osobowa grupa dzieci z Parafii Macierzyństwa NMP z Garbowa – Cukrowni za sprawą proboszcza ks. Kan. Mariana Szuby przebywała na koloniach w Białym Dunajcu. Pobyt w górach na długo wpisze się w serca i pamięć dzieci i młodzieży. Wędrówki po pięknych szlakach górskich, kąpiele w ciepłych wodach basenów Orawickich na Słowacji i ciekawe wycieczki na szlakach zakopiańskich długo po powrocie będą tematem niekończących się opowieści. Oprócz wycieczek i kąpieli uczestnicy kolonii dużo zwiedzali. Byli w Sanktuarium miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, matki Bożej Objawiającej Cudowny medalik w Olczy, Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem i Ludźmierzu. Pokłonili się także Matce Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach i Pani Jasnogórskiej na Bachledówce. Wspaniałą atrakcją dla kolonistów był wyjazd nową kolejką linową na Kasprowy Wierch i zdobycie Giewontu szlakiem przez Czerwone Wierchy i Kopę Kondracką. Piękne krajobrazy podziwiali z wyciągu krzesełkowego na Gubałówce oraz na szlaku nad Czarny Staw Gąsiennicowy. Czas pobytu w górach szybko minął pośród zabaw sportowych połączonych z poznawaniem piękna i historii Ojczyzny (zwiedzanie m.in. Krakowa). Wszystkie wspaniałe chwile były okresem wytężonej pracy pod opieką ks. proboszcza oraz wychowawców: Zofii Góreckiej. Małgorzaty Leszek i kleryka Pawła Zdybla, oraz życzliwości wielu instytucji i osób, za których pomoc uczestnicy i organizatorzy serdecznie dziękują.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Wakacje