Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Odpust parafialny

Matka pięknej miłości

     Wielkie uwielbienie, cześć i troska ludzi wierzących o świątynię, jest wizytówką mieszkańców. Każda świątynia jest jak matka, stale obecna w życiu swoich dzieci. Kościół w Garbowie-Cukrowni jest świadkiem życia tutejszej społeczności i centralnym miejscem, wokół którego skupia się całe życie tutejszych mieszkańców. Tu bowiem Bóg zamieszkał pośród swego ludu „dzieląc z nim trudy i znoje”. Parafia pw. Macierzyństwa NMP w Garbowie – Cukrowni, obchodząca 10 października 2010 roku swój parafialny odpust, przeżywała go szczególnie uroczyście. W tym dniu przybył do parafii Arcybiskup lubelski Bolesław Pylak, aby przewodniczyć liturgii i dokonać poświęcenia wykonanych tu ostatnio prac związanych z budynkiem świątyni. W sobotę 9 października na cmentarzu parafialnym o godz. 17.00 Mszę św. odprawił ks. kan. Marian Szuba. Natomiast w niedzielę uroczystą sumę odpustową wraz z Ks. Biskupem koncelebrowali Ks. prof. dr hab. Jerzy Misiurek – KUL oraz Ks. dr. Ryszard Mazurkiewicz – Oficjał Sądu Biskupiego diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. W czasie Eucharystii Arcybiskup poświęcił trzy witraże ufundowane przez mieszkańców poszczególnych części parafii: Pierwszy witraż ukazujący Boże Narodzenie ufundowali mieszkańcy Zagród, drugi witraż przedstawiający ukrzyżowanie ufundowany został przez mieszkańców osiedla oraz trzeci ze sceną Zmartwychwstania to dar mieszkańców Przybysławic. Głównym pomysłodawcą wykonania witraży w miejsce starych okien bocznej nawy był proboszcz parafii ks. Marian Szuba. Okolicznościową homilię podczas Mszy świętej wygłosił Arcybiskup senior. Liturgię sumy odpustowej ubogacił śpiewem chór parafialny. Po Mszy świętej wyruszyła procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na zakończenie odśpiewano dziękczynne Te Deum.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Odpust parafialny

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Odpust parafialny Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Odpust parafialny