Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Odpust parafialny 2011

Odpust parafialny 2011

        Do przeżywania tej uroczystości przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Najpierw przypominaliśmy sobie, że odpust to darowanie kar doczesnych za grzechy już odpuszczone w sakramencie pokuty, i że spełniając warunki określone przez Kościół, możemy korzystać z tego dobra, jakiego udziela nam Kościół. Uroczystości odpustowe rozpoczęliśmy w sobotę Mszą św. na cmentarzu parafialnym, obrjmując pamięcią naszych bliskich zmarłych. Sumie odpustowej w intencji parafian w dniu 9 października 2011 roku przewodniczył ks. dr Wojciech Pęcherzewski – Kanclerz Kurii Metropolitarnej w Lublinie, który jednocześnie wygłosił homilę nawiązującą do Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny. Blasku i radości całej uroczystości dodała obecność ks. dziekana Aleksandra Plewika z Nałęczowa, który jednocześnie koncelebrował Mszę św. oraz wielu kapłanów naszego dekanatu. Piękna liturgiczna oprawa tej uroczystości to zasługa także pana organisty i chóru parafialnego, całej asysty liturgicznej (pań od feretronów, panów od baldachimu, sztandarów, chorągwi). oraz niezawodnych od lat, ministrantów. W tak ważnym dla Parafii wydarzeniu obecny był poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jan Łopata wraz z małżonką oraz Wicestarosta lubelski Robert Wójcik. Po Mszy św. odbyła się wspaniała procesja Eucharystyczna, okazja do zamanifestowania swojej wiary.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Odpust parafialny 2011

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Odpust parafialny 2011