Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Komunia święta

Jezus w sercu mym

       2 Maja 2010 roku był wyjątkowym dniem w parafii Macierzyństwa NMP w Garbowie – Cukrowni. W tym bowiem dniu 36 uczniów klas drugich, po całorocznej katechizacji szkolnej, prowadzonej przez ks. Mariana Szubę i odbyciu pierwszej spowiedzi, w sposób uroczysty przystąpiło do Pierwszej Komunii świętej. Dekorację Świątyni przygotowali rodzice, którzy z wielkim poświęceniem wykonali prace porządkowe w Świątyni i wokół Kościoła. Uroczystą Mszę świętą o godz. 10.30 celebrował ks. kan. Marian Szuba. Na początku Eucharystii rodzice poprosili księdza proboszcza o udzielenie Komunii świętej swoim dzieciom. Czytania oraz psalm podjęły dzieci komunijne. Po uroczystej proklamacji Ewangelii kapłan wygłosił krótką, ale treściwą homilię nawiązując do uroczystego dnia i wydarzenia, jakim jest Sakrament Komunii świętej. W darach ołtarza dzieci złożyły chleb i wino, kwiaty oraz ornat maryjny. Dzieci z wielkim przejęciem czekały na moment, kiedy Pan Jezus zagości w ich sercach. Po przyjęciu Pana Jezusa cieszyły się Jego obecnością. Po Mszy świętej dzieci wraz z rodzicami złożyły podziękowania na ręce ks. kan. Mariana Szuby za Eucharystię, modlitwę oraz dobre serce, cierpliwość i wyrozumiałość w przygotowaniu dzieci do pierwszego w ich życiu przyjęcia Chrystusa do serca. Na zakończenie Mszy świętej dzieci otrzymały symboliczne chlebki, którymi dzieliły się przy stole z zaproszonymi gośćmi, na znak ewangelicznej miłości. Szczególnym wydarzeniem „białego tygodnia” była pielgrzymka dzieci klas II wraz z rodzicami do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. Zwiedziły także małe, drewniane kapliczki, m.in. „Kaplica na wodzie” koło Kościoła Nawiedzenia NMP, przy której wypływa woda słynąca z uzdrawiania, oraz kaplica Św. Rocha, otoczone lasami na terenie rezerwatu „Święty Roch” w Krasnbrodzkim Parku Krajobrazowym. Zobaczyły również mini ogród zoologiczny – tzw. ptaszarnię, znajdującą się na terenie Krasnobrodzkiego Muzeum Parafialnego. Z Krasnobrodu udały się jeszcze do Zamościa, gdzie zwiedziły Rynek Wielki, Ratusz, Katedrę Zamojską oraz zoo. W ten sposób pragnęły podziękować Panu Jezusowi, przez ręce Jego Matki, za łaskę pierwszej Komunii świętej. Dzieci, które przystąpiły do stołu eucharystycznego, mogą od tej pory głębiej poznawać naukę Pana Jezusa i żyć z Nim w ścisłej przyjaźni. Jest to wyjątkowa łaska, ale też konkretne zadanie.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Komunia święta

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Komunia święta

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Komunia święta