Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

I Komunia św.

Dar Komunii św.

     3 maja 2009 roku był radosnym dniem w życiu naszej parafii. W niedzielne przedpołudnie do I Komunii przystąpiło 31 dziewięciolatków. Przez rok nad przygotowaniem do Sakramentu Eucharystii czuwał ks. Marian Szuba. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 przed Kościołem, skąd dzieci i cała asysta liturgiczna wraz z ks. proboszczem wkroczyła do Świątyni. W darach ołtarza dzieci złożyły chleb, wino, symboliczne chlebki, kwiaty oraz ofiarę pieniężną w wysokości 1000,- z przeznaczeniem na zakup 6 krzeseł do prezbiterium. W końcowej części Eucharystii dzieci dziękowały i obdarowały kwiatami wszystkich, którzy uczestniczyli w procesie przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu. Ostatnim akcentem Mszy Św. było poświęcenie specjalnie przygotowanych dla dzieci chlebków – pamiątki tego, co dokonało się w ich sercach. W czasie trwania białego tygodnia dzieci wraz z ks. proboszczem wyjechały do Niepokalanowa i Warszawy, aby podziękować za otrzymany dar Komunii Św. W Niepokalanowie zwiedziły Bazylikę, Muzeum Św. Maksymiliana M. Kolbe i Panoramę Tysiąclecia oraz jedyną niepowtarzalną Kalwarię w niepokalanowskim Sanktuarium. W drodze powrotnej zaś zwiedziły Grób Prymasa Tysiąclecia, Katedrę Św. Jana, Stare Miasto oraz grób Nieznanego Żołnierza.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | I Komunia św.