Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

I Komunia św.

Pamiętny dzień

        Dzień 4 maja 2008 roku był radosnym dniem w życiu garbowskiej parafii. W niedzielne przedpołudnie do swej pierwszej Komunii Świętej przystąpiło bowiem 29 dzieci – uczniów Szkoły Podstawowej w Przybysławicach. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia przez cały rok szkolny pod czujnym okiem ks. kan. Mariana Szuby. Wiele trudu i pracy w przygotowaniach podjęli także rodzice dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie szczędzili czasu ani pieniędzy, aby wszystko było dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. Uroczystość I Komunii Św. poprzedzona była przyjęciem Sakramentu Pokuty i Pojednania przez dzieci i ich rodziców. Mszę Św. o godz. 10.30 sprawował ks. kan. Marian Szuba, który jednocześnie wygłosił homilię. Dzieci podczas Eucharystii zaangażowały się w Liturgię Słowa, Modlitwę Powszechną i w procesję z darami, w której złożyły między innymi klęcznik do adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przystąpiły do Stołu Pańskiego. W końcowej części Liturgii dzieci złożyły podziękowania i podarowały kwiaty wszystkim, którzy uczestniczyli w procesie przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu. Wymownym znakiem tej uroczystości było wręczenie dzieciom chlebka, którym dzieliły się w domu ze swoimi rodzicami i przybyłymi gośćmi. Ceremonia miała radosną oprawę i pozostanie z pewnością w pamięci każdego dziecka do końca życia. A potem „biały tydzień” i piękne uczestnictwo dzieci wraz z rodzicami w Eucharystiach i Nabożeństwach Majowych oraz pielgrzymka do Niepokalanowa i Warszawy, aby zawierzyć całe życie Maryi.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | I Komunia św.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | I Komunia św.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | I Komunia św.