Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Festyn

Pierwszy parafialny festyn sportowo-rodzinny

      „Niech ćwiczenia fizyczne będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu. „ Jan Paweł II. Dnia 15.06.2008roku na boisku Zespołu Szkół w Przybysławicach odbył się I parafialny festyn Sportowo- Rodzinny, zorganizowany przez Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie-Cukrowni ks. kan. Mariana Szubę, Radę Parafialną, KSM, i nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach. Głównym celem Festynu było zintegrowanie społeczności parafialnej oraz pokazanie jak można spędzić czas wolny na sportowo w gronie rodzinnym. Zgodnie z założeniami przeważającą częścią festynu były gry i zabawy rekreacyjno-sportowe. Uczestnikami ich były zespoły rodzinne składające się z dzieci i rodziców. Rodziny rywalizowały w wielu konkurencjach, grach i zabawach:

  • Sztafetach zręcznościowo-zwinnościowych z piłkami,
  • Wyścigach w workach na czas,
  • Zbijaniem piłką drużyny chowającej się za skrzynią na czas,
  • Rzutach do celu piłeczkami, • Zbijaniem toczoną piłką ustawionych kręgli,
  • Przenoszenie na rakietkach małej piłeczki z linii startu na metę,
  • Strzały piłką nożną do małej bramki,
  • Celowanie przyborami kuchennymi ( wałkiem, tłuczkiem do mięsa, łyżką) do wyznaczonego punktu,
  • Skoki na kręconej skakance,
  • Kręcenia kółkiem „hula-hop”,
  • Wyścigi w dmuchanej zjeżdżalni dowolnym sposobem na czas z wysokości 13m.

       Za każdą konkurencję rodziny otrzymywały upominki i nagrody oraz określoną liczbę punktów. Suma punktów wszystkich konkurencji decydowała o przyznaniu nagród głównych, w postaci okazałych pucharów. Laureatami festynu zostały rodziny: I miejsce – rodzina Wochów z Przybysławic II miejsce – rodzina Leszków z Zagród III miejsce – rodzina Mańków z Zagród W przerwach między zmaganiami sportowymi można było skorzystać z dużej zjeżdżalni (13m), którą udostępnił p. Marek Drozd z Zagród. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wśród licznie zebranych parafian. Pomocy w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursów udzielili nauczyciele Szkoły Podstawowej z Przybysławic. Pogoda i frekwencja społeczności parafialnej dopisały więc radość z uczestnictwa w festynie miał każdy członek rodziny. Organizatorzy zaprosili wszystkich na przyszły rok i obiecali jeszcze lepszą zabawę.

 Zofia Górecka

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Festyn

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Festyn Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Festyn Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Festyn Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Festyn

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Festyn