Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Festyn sportowy 2010

Połączeni przez sport

     Jedną z bardzo atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu jest festyn sportowo- rekreacyjny. Tego typu imprezy nie mogło zabraknąć w parafii Garbów – Cukrownia., dlatego w niedzielę 5.09.2010 roku na placu przed kościołem już po raz trzeci odbył się Festyn Rodzinny na sportowo. Pomysłodawcą i organizatorem jest ks. kan marian Szuba. Atrakcyjność festynu wynika przede wszystkim z treści, którą stanowią dostępne dla wielu uczestników różnorodne konkurencje. Uczestnictwo w Festynie daje możliwość wspólnego przezywania radości z samego udziału w imprezie, jak również stanowi ważny element w wychowaniu do rekreacji fizycznej – do umiejętności spędzania wolnego czasu w sposób czynny. Wspólne uczestnictwo w imprezie pozwala ponadto na zintegrowanie grupy w niej uczestniczącej. Do zabaw sportowo – rekreacyjnych zgłosiło się 14 rodzin w składzie 3 osobowym (mama, tata, dziecko).

I konkurencja: sztafeta sprawnościowa. Najszybciej sztafetę sprawnościową wykonała rodzina Łuczywków (1min, 12 sek.) Drugie miejsce – rodzina Zieleniaków (1min, 16 sek.) i rodzina kapiców (1min, 16 sek.) oraz rodzina Dąbrowskich (1min, 16 sek.)

II konkurencja: królowa obierek – polegała na obraniu jabłka, liczyła się długość obranej skórki I miejsce – rodzina Dąbrowskich – 92 cm II miejsce – rodzina Kapiców – 84 cm III miejsce – rodzina Zieleniaków i Wochów – 55 cm

III konkurencja: rzuty lotką do tarczy z odległości 2,5 m (6 rzutów) – decydowała łączna liczba punktów I miejsce – rodzina Zieleniaków 41 pkt II miejsce – rodzina Klocków – 24 pkt III miejsce – rodzina Goździków – 20 pkt

IV konkurencja: „siłacz” – wyciskanie odważnika 17,5 km dla mężczyzn i ojców rodzin w czasie 1 minuty I miejsce – Zieleniak Stanisław – 39 razy II miejsce – Szymczyk Andrzej – 37 razy III miejsce – Zaręba Grzegorz – 31 razy

V konkurencja: rzuty wałkiem na odległość (tu startowały mamy) I miejsce – Frąc Magdalena – 30m II miejsce – Bogusz – 29,5m III miejsce – Klocek Anna – 24,5m

VI konkurencja: król rzutów karnych – udział brali wszyscy członkowie rodziny I miejsce – rodzina Zieleniaków – 3 bramki II miejsce – rodzina Zarębów – 2 bramki II miejsce – rodzina Łuczywków – 2 bramki

Klasyfikacja końcowa: I miejsce – rodzina Zieleniaków – Ilona, Stanisław, Jakub – 64 pkt. II miejsce – rodzina Dąbrowskich – Tomek, Piotr, Marcin – 55 pkt. III miejsce – rodzina Kapiców Andrzej, Monika, Elżbieta – 51 pkt. IV miejsce – rodzina Klocków – 50 pkt. V miejsce – rodzina Wochów – 48 pkt. VI miejsce – rodzina Frąców – 47 pkt. VII miejsce – rodzina Szymczyków – 45 pkt. VIII miejsce – rodzina Łuczywków – 44 pkt. IX miejsce – rodzina Boguszów – 43 pkt. X miejsce – rodzina Zarębów – 38 pkt. XI miejsce – rodzina Feldmanów – 32 pkt. XII miejsce – rodzina Goździków – 28 pkt. XIII miejsce – rodzina Wojciechowiczów – 26 pkt. XIV miejsce – rodzina Selwesiuków – 26 pkt.

 Wszystkie rodziny otrzymały nagrody ufundowane przez ks. kan. Mariana Szubę.

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Festyn sportowy 2010

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Festyn sportowy 2010

Parafia Macierzyństwa NMP Garbów – Cukrownia | Festyn sportowy 2010